Frankwatching heeft een nieuw jasje!

33

Door van Frankwatching

Print

op zaterdag 18 juni 2005 om 20:40 uur

[[image:fw_headquarters.jpg::left:0]]Het was afgelopen weken even buffelen, maar vandaag is het dan zover. Achter de schermen hebben we, Simon Koelewijn en ik, hard gewerkt aan een verbeterd concept voor Frankwatching. Hoewel het vorige ontwerp nog maar een half jaar oud was, begon het toch steeds meer te piepen en te kraken. Tijd dus voor iets nieuws en een mooie gelegenheid ook om weer met wat nieuwe services te experimenteren.

Precies zes weken geleden raakte ik met Simon aan de praat over een eventueel nieuw ontwerp voor Frankwatching. We hadden de tags werkend gekregen en bij Simon ontstond het wilde plan om ook met een nieuw ontwerp aan de slag te gaan. Dat was natuurlijk meteen aan het goede adres, want ook ik ben iemand die altijd op zoek is naar een volgende uitdaging. Vernieuwen en experimenteren en als het even kan daarmee ook weer verder innoveren en inspireren. Op zoek naar een balans tussen:

  • de voorkeuren en wensen (soms nog onuitgesproken!) van huidige en toekomstige bezoekers van Frankwatching
  • de mogelijkheden en kansen die er ontstaan door het slim inzetten van (vertrouwde en nieuwe) technologie
  • de ideeën en ambities die je als persoon hebt om (inmiddels met groeiende support van anderen!) een concept uit te bouwen

    Naar het resultaat zit je nu te kijken. Frankwatching 3.0. Een weblog of misschien wel een weblog plus. Onderweg naar een completere formule. Een formule waar allerlei vormen
    van elkaar ontmoeten, in gesprek zijn en soms ook samenwerken bij elkaar komen.

    • De Weblog is er voor voor opinie en een goed gesprek. Ik ga zelf onverstoorbaar verder, maar vind het niet erg als ook anderen af en toe hun opinie geven. Er is vanaf nu zelfs ruimte voor een column.
    • De Wiki vormt onze gezamenlijke kennisbank. Altijd op de achtergrond aanwezig en iedereen kan er naar behoefte gebruik van maken.
    • Via de Furl deel ik interessante artikelen. Er is immers nog zoveel interessants waar anderen over schrijven.
    • Op de Foto’s via Flickr zal ik in de komende tijd steeds vaker ook op een andere manier verslag doen van ontmoetingen.
    • De Chat geeft het geheel weer net een andere dimensie. Met enige regelmaat zullen we vanaf nu ook af en toe een chatsessie starten.
    • En het ontwerp is ook voorbereid op enkele andere aanpassingen en uitbreidingen die in de komende dagen zullen worden doorgevoerd.

      Het schijnt half negen te zijn en ik moet er een punt achter zetten. Welkom aan iedereen hier op het nieuwe Frankwatching. En zoals gewoonlijk zijn we weer erg benieuwd naar ieders reactie. Kom in de lucht, hieronder in het commentaar, via trackback en je eigen blog of a.s. maandag vanaf 20.30 uur in onze eerste echte chatsessie. Iedereen is van harte welkom!

      Frank JanssenFrank Janssen was in 2004 initiatiefnemer en oprichter van Frankwatching en schreef er zo'n 1500 artikelen. Hij geniet dagelijks van de mogelijkheden van Het Nieuwe Werken en is voortdurend op zoek naar de uitdagingen van Het Nieuwe Uitgeven.

      Meer over deze auteur: profiel, website, weblog skype linkedin

      1. Evert Jan van creativefacts.nl op 18 juni 2005 om 20:50 uur

        Gefeliciteerd. Ziet er zeer goed uit!

      2. Robin van blogspot.com op 18 juni 2005 om 20:50 uur

        Ziet er goed uit! Gefeliciteerd :)

      3. Frank (andere) op 18 juni 2005 om 20:52 uur

        Geweldig!

      4. Robin van blogspot.com op 18 juni 2005 om 21:01 uur

        Het linkje “tags-cosmos” in de linkerbalk geeft een 404 :(

      5. Fred Zelders
        Fred Zelders van fzelders.nl op 18 juni 2005 om 21:29 uur

        Heren,

        1. Gefeliciteerd!
        2. http://www.fzelders.nl/weblog/?p=1042 » 216 kBytes :-)
        3. Verbeterpuntje: Op de aboutpagina zou ik willen adviseren even te spelen met de cellpadding.

      6. Simon Koelewijn van seems.nl op 18 juni 2005 om 21:39 uur

        @Fred Zelders: Hmm, ik had even op de grootte qua code gerekend toen ik aangaf dat de nieuwe index 11x kleiner zou zijn. En hij is, as we speak, bijna 12x zo klein…

        Qua code ga ik uit van 30 kb… Qua afbeeldingen, tja… Design geeft afbeeldingen… Maar, de content zou snel geladen moeten zijn (ook op een oud 56K-modem), de afbeeldingen druppelen dan later nog wel binnen. Aboutpagina komt nog wel goed, is inderdaad nog niet mooi (tijdnood, helaas…).

      7. Ton van ikwensvoorjou.nl op 18 juni 2005 om 21:58 uur

        Proficiat, lekker strak, mooi pand ook.

      8. Anne van op 18 juni 2005 om 22:02 uur

        ‘t Is even wennen, maar: mooi!

      9. Remondo van remondo.nl op 18 juni 2005 om 22:03 uur

        Absoluut de moeite waard deze nieuwe look and feel. Congratz!

      10. Robin van blogspot.com op 18 juni 2005 om 22:17 uur

        Hmm, de timestamp van deze post is “Zaterdag 18 Juni 2005, 18:51 uur”?

      11. Fred Zelders
      12. Guido van nispen van blogspot.com op 18 juni 2005 om 22:24 uur

        Frank ziet er goed uit. Het wordt maar beter, waar gaat het allemaal naar toe met de wereld van nieuwe media.

      13. Bertrand van blogmania.nl op 18 juni 2005 om 22:57 uur

        Frank, dat ziet er mooi in balans uit. Frisse groen, commentaren en korte laatste items.

      14. Het Media Loket van mediaonderzoek.nl op 18 juni 2005 om 22:59 uur

        Mooi Frank. Complimenten! Mag dat van Emerce, die promotie van MF zo prominent . . .?

      15. Evert Jan van creativefacts.nl op 18 juni 2005 om 23:51 uur

        Tja Frank, altijd dezelfde namen…Durf eens wat links te plaatsen naar minder vanzelfsprekende sites. Frist de blogosfeer van op! :-)

      16. Andros van thelizzzard.com op 19 juni 2005 om 00:18 uur

        Frank, een mooi lay hoor! Ik heb wel het idee dat hier en daar nog de puntjes op de ‘i’ moet worden gezet. Als ik dit toe moet lichten ook goed, dan hoor ik dat wel ;)

        En euh… ik ben toch niet de enige die de font-size liever een stukkie groter heb? Op 1600 x 1200 vindt ik dit wel een beetje minimaal.

      17. Eric van Westbroek van cendris.com op 19 juni 2005 om 00:33 uur

        Frank,

        Van harte gefeliciteerd. Ziet er strak uit!!

        gr,
        Eric

      18. Caspar van thinklemon.com op 19 juni 2005 om 00:46 uur

        Dag Frank,

        Gefeliciteerd met de nieuwe jas! Ziet er goed uit. Dit is een hele verbetering t.o.v. van de oude jas. Alleen al qua grootte.
        Tevens complimenten aan Simon. Wanneer ga je de wiki onderhanden nemen. :-)

        MVG,
        Caspar

      19. Tibor van tibsbits.com op 19 juni 2005 om 02:01 uur

        Prachtig! Gefeliciteerd!

      20. Bas van Eijk van d-hosting.nl op 19 juni 2005 om 11:31 uur

        Ziet er prachtig uit! Lekker overzichtelijk, snel(ler). Enige jammere eraan zijn de advertenties die nu toch wel weer in beeld springen, met name natuurlijk het grote advertentievlak onder de eerste posting (die bij mij leeg blijft?!, FF 1.0.4). Wat advertenties betreft, als je er niks of weinig mee verdient kan je die beter achterwege laten of ‘beter’ integreren. 2 vlakken met Ads door Google vind ik altijd zo, eh… lui staan. Voor de rest: 100% geslaagd!

      21. Erik Odink van internet-marketing.nu op 19 juni 2005 om 11:37 uur

        Frank, ziet er goed en duidelijk uit. Mooie duidelijke huisstijl. Alleen die Google ad in de header bovenin zou ik ergens anders plaatsen….

      22. mf van marketingfacts.nl op 19 juni 2005 om 11:55 uur

        Zoals gisteren op mf al aangaf, complimenten voor de nieuwe look heren. Simon, je hebt er iets fantastisch van gemaakt. Ben vooral erg gecharmeerd van het nieuwe logo!

      23. Remi van traffic4u.nl op 19 juni 2005 om 12:01 uur

        Ziet er goed uit Frank en Simon, complimenten!

      24. Eric van web-log.nl op 19 juni 2005 om 17:02 uur

        Zeer professionele lay-out, ziet er erg goed uit.

        Alleen op sommige computers (zoals deze AMD Athlon 600) loopt het wat stroperig, mede door de Flash banner.

      25. Vincent van zesser.com op 19 juni 2005 om 18:16 uur

        Prima layout! is dit een nieuwe pivot template? ;)
        Het lijkt echter wel dat ik alleen de introductie van alle artikelen zie (en niet de body), of ligt dit aan mij?

      26. Simon Koelewijn van seems.nl op 19 juni 2005 om 18:56 uur

        @Vincent: Ligt aan jou, wij kunnen alles zien… (A)

        Nee was inderdaad een foutje, bedankt! *Is er trouwens nog een CSS-wizard in de house die weet waarom de opsommingen in de artikelen niet goed weergegeven worden, zonder opsommingsteken?*

      27. Sipke van 8a.nl op 19 juni 2005 om 20:12 uur

        Frank, heel mooie site. Om de een of andere reden heb ik nu wel al jullie artikelen 2x in mijn RSS reader?

      28. Jelmer Voogel van waarmaarraar.nl op 19 juni 2005 om 20:12 uur

        Mooie site frank! Alleen de achtergrond verschijnt laat. Misschien door de google ads?

      29. Simon Koelewijn van seems.nl op 19 juni 2005 om 20:29 uur

        @Sipke: Kan gebeurd zijn doordat we gisteren de RSS-feed verwijderd hebben.

        @Jelmer Voogel: Komt doordat we headlines van Emerce, Marketingfacts moeten ophalen…

      30. Dennis van dennisonline.net op 19 juni 2005 om 21:01 uur

        Ziet er netjes en strak uit! Complimentjes vanaf deze kant.

      31. Evert Jan van creativefacts.nl op 19 juni 2005 om 23:39 uur

        Was van plan om CreativeFacts vandaag onder handen te nemen. Vanwege de tropische verassing van dit weekend toch maar even wachten. (€ 249 voor een mobiele airco las ik ergens, mmm..)

      32. Lengte2070 op 19 juni 2005 om 23:39 uur

        Mooi stukje werk heren. Strakke en functionele vormgeving en dito functionaliteit

      33. Frankwatching in de steigers! - Frankwatching van frankwatching.com op 28 januari 2012 om 14:22 uur

        [...] qua ontwerp allerlei metamorfoses ondergaan. In juni 2005 waren we dankzij Simon Koelewijn de eerste blog die met een eigen ontwerp ging werken; in die tijd was het werken met een standaard template nog common use. Ons huidige [...]

      Schrijf een reactie


      Opmaak uitschakelen

      

      Favoriete blogs