In de nieuwe rubriek Spreker gespot zullen we vanaf nu regelmatig vooruitkijken op een evenement dat binnenkort plaatsvindt. Vandaag een kort videogesprek met Marianne Herbert over haar presentatie Van Worldwide web naar worldwide guide (Web 3.0) die ze op 28 november a.s. op Marketing3 geeft.
Met dank aan bureau Yune voor hun bijdrage aan deze productie.
Marianne Herbert is een van de vele interessante sprekers op Marketing 3. Meer informatie over de keynotespreker van dag 2 (Charles Leadbeater) vind je in dit artikel. Op de Marketing3 site vind je informatie over het hele programma (dag 1, dag 2 en dag 3) en kun je je ook inschrijven (dag 1, dag 2 en dag 3).
Met dit eerste videogesprek zetten we hier op Frankwatching de eerste stappen met eigen video’s. We we zijn zeker nog niet tevreden over de kwaliteit van deze videoregistratie. Maar zoals gewoonlijk houden we van experimenteren en proberen we in de komende weken de kwaliteit van de filmpjes op een hoger niveau te krijgen. Voor nu zijn we vooral benieuwd of deze vorm van vooruitblikken op evenementen ook aanspreekt: korte interviews met een preview op het verhaal dat een spreker op een event gaat houden.
Het interview is afgenomen via Skype en is opgenomen via iShowU. Het ontwerp voor en de montage van de video is uitgevoerd door bureau Yune uit Amsterdam (bedankt Robert en collega’s!). Alle feedback en suggesties voor verbeteringen, tips voor gebruik van andere software etc. zijn natuurlijk van harte welkom!











Het filmpje houdt er ineens mee op, als het interessant begint te worden… Eh..?
web 3.0?? hou eens op zeg.. volgens mij heeft ze het gewoon over open API’s
misschien even terug naar de definitie van 2.0:
“De term Web 2.0 verwijst naar wat sommigen zien als de tweede fase in de ontwikkeling van het World Wide Web. Het gaat over de verandering van een verzameling websites naar een volledig platform voor interactieve webapplicaties voor eindgebruikers op het World Wide Web. Volgens sommigen zullen deze uiteindelijk losstaande lokaal geïnstalleerde software overbodig maken.”
Brrr, inderdaad. Als er al een notie van web 3.0 is, dan is dat “the semantic web”, welke weliswaar raakvlakken heeft met de koppelingen tussen machines, maar dit concept wordt hier vrij opportunistisch (vanuit Logica CMG) omgedraaid.
The semantic web draait om het toevoegen van natuurlijke betekenis voor de gebruiker in de interactie met systemen en andere gebruikers.
Op zich nog steeds een interessant verhaal, maar ga alsjeblieft niet dit soort termen coinen om wat extra wind te vangen.
Even een korte reactie op degenen die zich storen aan de naamgeving (“web 3.0″): ook wij hebben ons gebogen over een betere kreet (zie ook Een betere naam voor Web 3.0..? voor een discussie hierover). We hebben echter toch gekozen voor web 3.0, niet alleen omdat deze ontwikkeling voortbouwt op web 2.0, maar ook omdat we de grote namen zoals Tim Berners-Lee himself hierin willen volgen. En hij had het ook goed met HTTP ;-)
Net zoals web 2.0 een noemer is voor allerlei nieuwe interactievormen, spelen er bij 3.0 ook meer aspecten dan alleen de semantic search die mogelijk moet worden. Ook de representatie van data en de nieuwe services (met bijv. genetwerkte randapparatuur) wilden we een plaats geven. In die optiek is het breder dan meta- of semantisch web, wat voor sommigen weer sterke associaties heeft met het kunstmatige intelligentie-denken wat in de jaren ’80 populair was.
Bovendien is zo duidelijk dat er op een fase in internetontwikkeling geduid wordt – althans tot die conclusie kwamen wij.
Blijft overeind dat het geven van versienummers aan een trend als titel niet ideaal is. Het voordeel is: die versienummers kunnen er ook weer af, zodra het web zijn volle wasdom bereikt heeft. En volgens de kenners is dat wanneer het web slimmer wordt, zich gedraagt als een database; als gids. Dus nog even en we hebben het gewoon weer over “het web”!
Toch leuk dat grote consultantsbedrijven eindelijk ook een beetje mee beginnen te doen met de nieuwe ontwikkelingen op het internet.
En op het programma van Marketing3: Andrew Keen! Snapt niemand dan dat die man genegeerd moet worden. Ik snap ook niet dat andere sprekers ermee instemmen om met hem in discussie te gaan.
“Do not feed the trolls” mensen.
@ Marianne: Goed artikel over de term Web 3.0, dankje voor de aanvulling! Op deze manier word ik alleen nog maar nieuwsgieriger naar je verhaal.
Bedankt trouwens dat je ‘proefkonijn’ wilde zijn in deze eerste Frankwatching video. Bijzonder leuk om op deze manier ook even kennis te maken.
@ Indira: Ik denk dat je net pech had, we hebben verder geen klachten over het plotsklaps ophouden van de video gehad.
@Frank: ik moet zeggen dat ik de kwaliteit van dit filmpje wel erg matig vindt hoor, ik snap dat het experiment is maar inhoudelijk ook wel erg beknopt..
Wel cool logo trouwens!
Geweldig initiatief Frank!
En vreemd dat je DAAR nog niet mee gefeliciteerd bent. Dus … mag ik?
GEFELICITEERD met dit nieuwe initiatief.
Tip: Maak een aparte podcast-rss feed (met alleen de Video’s) en meldt die aan bij iTunes
Leuk ininiatief. Het lijkt jammergenoeg alsof ze in een ruimtestation zit of zo…
Can you hear me major Tom, can you hear me…
Fred Zelders: Dat is iets voor de nieuwe site, hiervoor moeten we video integreren binnen het systeem, dat is nu nog niet gebeurd. Maar het staat zeker op de todo hier. :)
@ Fred: Bedankt voor je felicitatie! En wie weet wat daar nog allemaal meer uit kan ontstaan ;-)
Goede tip ook, aan deze kant lopen ook wat mensen over van de ideeën en hebben al allerlei todo lijstjes bedacht (top Simon!). Genoeg energie aan boord dus, erg leuk!
@ -=SAS=-: Prima feedback, proberen we aan te werken. Hoe vond je het tweede filmpje (van Richard) van eerder vandaag? Dank voor je complimenten voor het ontwerp (gemaakt door Yune), daar gaan we overigens vermoedelijk nog wat verder aan sleutelen.
@ Hanseman: Geluid is inderdaad beneden peil, wordt aan gewerkt!
Quote v.d. Schrijfster n.a.v. Web 3.0 naamgeving: ‘…Dus nog even en we hebben het gewoon weer over “het web”!’
Noem het dan ook gewoon zo, i.p.v. zo hyperig te doen. Snap dat je toehoorders wilt hebben, maar inhoudelijk voegt het weinig toe. Ook schept het een en ander een verwachting waar semantisch gezien weinig aan wordt toegevoegd. Dat web-applicaties slimmer worden is natuurlijk fantastisch!
Maar HTTP blijft een hypertext transfer protocol hoe funky je het ook probeert te maken…
Leuk hier weer eens wat over te horen.
Ik dacht al dat de buzz voorbij was.
De vraag, wat is web 3.0, heb ik 9 maanden geleden ook al eens los gelaten op [url=http://tinyurl.com/2hzss8]linkedin.com[/url]
Ben benieuwd hoe het zich verder ontwikkeld.
grt.
Gordon Lokenberg