Online recruitment: De werknemer als werver

10

door Bart ter Steege van JungleMinds

Print
1.981x gelezen

op dinsdag 28 oktober 2008 om 08:00 uur

Mensen in staat stellen direct en zonder bemiddeling met elkaar in contact te komen. Het is de grote kracht van internet. Daarmee heeft het web een grote invloed op ons dagelijks doen en laten. Tot nu toe leek online recruitment echter te blijven steken bij de grote vacaturebanken die we allemaal kennen. Uiteraard maken deze vacaturebanken gebruik van het medium internet maar qua concept is er niets nieuws onder de zon. Maar nu is daar referral recruitment: rechtstreekse werving waarbij de eigen werknemers worden ingezet.

Referral recruitment is hot. In Nederland waren Spotajob en Zubka al actief. Daar is nu Friendhunter bijgekomen. Bovendien heeft VNU aangegeven met haar eigen referral programma Jobadvisor te gaan komen. Genoeg activiteit dus. Maar wat is referral recruitment precies?


De referral services die nu op de Nederlandse markt actief zijn

Iedereen recruiter

Het principe is als volgt: Bij referral recruitment worden openstaande vacatures gevuld door aanbevelingen van werknemers. Dat gebeurt al langer: Veel bedrijven keren bonussen uit wanneer werknemers nieuwe collega’s aandragen. Nu wordt daar de factor online aan toegevoegd: met gebruik van het online social network (denk aan vooral aan LinkedIn, maar ook aan Hyves etc.) kan iedereen bekenden aandragen voor vacatures. En dat blijft niet beperkt tot de eigen werkgever: kandidaten worden ook aangedragen bij andere bedrijven. Bij plaatsing betalen de bovengenoemde referral recruitment services de bonus uit aan degene die de kandidaat heeft voorgesteld.

Het is een interessant idee: iedereen wordt recruiter, gebruikmakend van het eigen netwerk. Een groot voordeel van deze ‘sociale werving’ is dat degene die een kandidaat aandraagt deze kandidaat ( in meer of mindere mate) kent. Hierdoor neemt de kans op een match toe, je stelt immers niet zomaar iemand voor. Het is dus niet alleen werven, er is ook sprake van een zekere mate van selectie. Bovendien worden de traditionele werving- en selectiebedrijven, en de aanzienlijke kosten die zij met zich meebrengen, vermeden.

Vorm zelf een netwerk

Referral recruitment services bieden gebruikers de mogelijkheid om bekenden aan te dragen voor openstaande functies. Het kan ook anders: Werknemers uit een bepaalde branche die samenwerken om kandidaten te werven en te selecteren. The Consultancy Group is zo’n initiatief: werknemers van verschillende consultancy bedrijven spannen zich samen in om nieuwe kandidaten aan te trekken. Zij werven niet alleen in hun persoonlijke netwerk maar vormen samen een aanspreekpunt voor kandidaten die op zoek zijn naar een baan in de consultancy.


The Consultancy Group

Net als bij referral services als Friendhunter zijn het bij The Consultancy Group individuen die aan het werk gaan. En bij beide wervingsmethoden zal er als het tot een plaatsing komt een bonus worden uitgekeerd. Toch verschilt het concept van The Consultancy Group nadrukkelijk van het idee achter referral services als Friendhunter. De laatste maken gebruik van al bestaande contacten en zijn niet aan één specifieke branche gebonden. Bovendien zetten zij hun ‘recruiters’ actief aan het werk om potentiële kandidaten te benaderen waar The Consultancy Group slechts een gemeenschappelijk aanspreekpunt vormt.

Daar staat tegenover dat The Consultancy Group de werkzoekende van veel meer dan slechts een vacature voorziet. Zij biedt informatie over de gehele consultancy branche, geeft bedrijfsprofielen en kandidaten krijgen carrière advies van consultants van de participerende partijen. En omdat het initiatief gesteund wordt door een brede groep van consultancy partijen mag verwacht worden dat het gegeven advies geen verkapt verkooppraatje is dat altijd tot één en dezelfde werkgever leidt. Bovendien komt een kandidaat uit eigen beweging bij The Consultancy Group, niet omdat een ‘vriend’ een zakcentje denkt te kunnen verdienen.

De werknemer werft, ook voor de concurrent

De toekomst zal uitwijzen hoe succesvol beide wervingsmethoden zullen zijn in Nederland (online referral services zijn in andere landen al succesvol). Interessant om te zien is dat internet ook voor recruitment nieuwe mogelijkheden schept waardoor oude regels lijken te vervagen. Enerzijds worden werknemers ingezet om kandidaten te werven en niet alleen voor de eigen werkgever. Anderzijds spannen partijen samen die normaal gesproken tegenover elkaar staan in de strijd om de meest geschikte kandidaat. Wat is de les voor werkgevers die het beu zijn om eindeloos vacaturebanken af te struinen op zoek naar geschikte kandidaten? Zet de werknemer in. En misschien zelfs ook de werknemer van de concurrent.

0 stemmen stem
  1. Marc Drees van recruitmentmatters.nl op 28 oktober 2008 om 08:50 uur

    “[...] internet ook voor recruitment nieuwe mogelijkheden schept waardoor oude regels lijken te vervagen.”

    Alleen wordt dit niet duidelijk gemaakt aan de hand van de gegeven voorbeelden.

    Lang voor de komst van Internet bestond referral recruitment al. En in tijden van krapte deden ook concurrenten gezamenlijk hun best om geschikte kandidaten te werven.

    Het enige verschil is dat het nu ook online gebeurt.

    Waar de offline modellen hun waarde hebben bewezen is er zeker nog geen witte rook te zien voor hun online tegenhangers.

  2. Michel Rijnders van hrlog.nl op 28 oktober 2008 om 10:22 uur

    Mooi overzicht van de ontwikkelingen Bart. Er moet echter wel een kanttekening geplaatst worden bij de kwaliteit en de selectie bij online refferal services. De verschillende services promoten op verschillende manieren om vooral ook zoveel mogelijk kandidaten aan te dragen om geld te verdienen. Door middle van widgets e.d. wordt juist aangemoedigd om niet alleen in het echte vriendennetwerk te hunten maar juist ook daarbuiten.

    Daarmee verschillen de online referral services in grote mate van referral recruitment vanuit de werkgevers waar werknemers in sterkere mate selecteren en overigens veelal ook extra geactiveerd moeten worden naast het aanbieden van een bonus. De tussenvorm komen we verbazingwekkend genoeg erg weinig tegen terwijl die juist het beste uit twee werelden combineert: refferal recruitment voor medewerkers met gebruikmaking van online tools en sociale netwerken.

  3. Jori de Ruiter van jori.nl op 28 oktober 2008 om 21:15 uur

    Wat mij vooral verbaasd is dat de ‘oude’ en conventionele recruiters nog zo weinig gebruik maken van een online concept als LinkedIn, maar ook bijvoorbeeld Twitter.

    Maar-goed, dan LinkedIn maar even. Ik kan daar zo zoeken op kandidaten op de criteria die ik wil; bedrijf, functienaam, ervaring. En vervolgens via de endorsements en de profielen van de bedrijven die ook doorzoekbaar zijn mijn search verfijnen. Volgende stap is voorzichtig te polsen via mijn eigen netwerk of de mogelijke kandidaten die ik heb voorgeselecteerd, wel in de markt zijn en vragen of zij passen bij wat ik zoek.

    Vanuit de marketing van recruiters is LinkedIn op deze manier een tool geworden die mij veel werk uit handen neemt en waarmee ik een gratis referral service krijg en ik 1 op 1 in contact kom met mensen die zelf aangeven op LinkedIn dat zij openstaan voor een ‘job-offer’.

    Mijn ervaring is dat een aantal -zeker niet de minste- recruiters en headhunters niet eens bekend zijn met LinkedIn, laat staan dat ze het gebruiken of ze er zelf actief op aanwezig zijn. Dat vind ik een gemiste kans.

    Wat ik er mee wil zeggen is het volgende.
    - Je eigen personeel dat al actief is op de community LinkedIn is per direct inzetbaar voor recruitment, alleen gebruiken werkgevers dat niet.
    - Je eigen LinkedIn netwerk (niet-personeel) is gratis te benaderen met een bericht: “wie kun je aanbevelen voor deze functie”
    - De professionele recruiter of headhunter zet zichzelf schamelijk te kijk als hij deze online media en concepten (i.e LinkedIn) niet inzet voor zijn talent-search.
    - Initiële kosten die bedrijven menen te moeten maken voor referral services als Friendhunter zijn vaak onnodig. Begin nou gewoon eerst maar eens met creatief bestaande netwerken inzetten voor dit doel. Kosten maken voor een eigen service kan daarna altijd nog!

    Jori.

  4. Marco Hendrikse van linkedin.com op 28 oktober 2008 om 22:26 uur

    Ik sluit me bij de reacties van Michel en Jori aan. Een combinatie van online en offline én het inzetten van de netwerken van de eigen collega’s en medewerkers is het meest effectief.

    Mijn verwachting is ook dat referral recruitment, met het op de arbeidsmarkt komen van de generatie Y, (nog) belangrijker wordt. Deze generatie hecht aan een persoonlijke benadering en aan sfeer en cultuur van een werkgever. En dan is referral recruitment een prima middel.

  5. Erwin van Asselt van greenbeen.nl op 29 oktober 2008 om 10:03 uur

    Goed stuk, geeft een mooi overzicht. Voor werkzoekenden erg prettig, omdat de markt van vraag en aanbod binnen deze industrie eindelijk opengegooid wordt. Het zijn wel de eerste, voorzichtige stappen want het hier geschetste model van referral services draait nog steeds om het binnenharken van geld. Met dit concept bedien je weliswaar een deel van de markt, maar kandidaten zelf spelen vooral met andere overwegingen. Het initiatief van de Consultancy Group spreekt mij daarom meer aan.

  6. Bart ter Steege van junglerating.nl op 29 oktober 2008 om 18:51 uur

    Allereerst dank voor de reacties!

    @ Marc: Dat het concept van referral niet nieuw is heb je natuurlijk helemaal gelijk in. Met nieuwe mogelijkheden doel ik op de combinatie van het ‘oude idee’ van referral gecombineerd met de mate waarin iedereen -dankzij internet- onderdeel uitmaakt van grote netwerken. Dit heeft een schaalvergroting tot gevolg en daarmee als resultaat dat werknemers gemakkelijk voor andere werknemers kunnen werven (oude regels). Het idee van samenwerkende concurrenten is indaad niet geheel nieuw. TCG is wel het eerste initiatief in haar soort wat ik ben tegengekomen. En ook hier biedt het internet mooie mogelijkheden. Denk zelf dat het een idee met veel potentie is.

    @Michel & Jori: Helemaal mee eens. LinkedIn heeft hele goede kaarten in handen. Bovendien heeft LinkedIn een eigen belang bij een zekere kwaliteitscontrole wat uiteraard bij de services nog moet blijken. (met oog op overmatig ‘Bonus-harken’)

    Als iemand trouwens een voorbeeld van een mooie combinatie van de referral services en het concept van de TCG weet/tegenkomt dan houd ik mij uiteraard warm aanbevolen!

    Groeten,

    Bart ter Steege

  7. George van der Horst van clixmaster.com op 29 oktober 2008 om 22:39 uur

    Aansluitend op al het bovengenoemde hierbij een mooie case (lees: voorbeeld) is http://www.albron.nl
    Volledig in eigen beheer met zeer hoge rating (seo) en conversie.

  8. Michel van onlineresults.nl op 30 oktober 2008 om 11:17 uur

    Mooi stuk. Je ziet dat bedrijven steeds meer zoeken naar goedkopere en tijdsbesparende middelen om gekwalificeerd personeel te werven. De inzet van referral recruitment is daar een goed voorbeeld van, het eenvoudig doorplaatsen van vacatures bijvoorbeeld weer niet.

    Waar veel grote bedrijven het werk overlaten aan vacaturesites, vergeten zij juist hun eigen website als goedkoop en effectief middel om personeel te werven.
    Zeker omdat er uit ons onderzoek blijkt dat de werkzoekende het liefst solliciteert op de website van de werkgever zelf en dus niet bij allerlei w&s bureaus waarmee de jobboards tegenwoordig overspoeld worden.

    Kortom, referral recruitment is zeker voor de toekomst iets om in de gaten te houden, maar vergeet allereerst gewoon de basis niet!

  9. Floor Drees van ikki.nl op 4 november 2008 om 15:30 uur

    En wat nu als je een ander netwerk nodig hebt? Op ikki.nl is er veel aandacht voor carriereswitches (klein&groot). Als je besluit dat een functie bij een multinational in geneesmiddelen toch niet helemaal bij je past en je grote droom eigelijk lesgeven aan kleutertjes is, wel, dan heb je weinig aan je collega’s en opgebouwde netwerk.

  10. Michel Rijnders van netwerven.nl op 14 november 2008 om 11:24 uur

    @Floor: je netwerk is (als het goed is) niet afhankelijk van je huidige functie, maar bestaat uit je echte netwerk. Daarin zitten vaker meer mensen dan je collega’s en collega’s zelf komen ook in andere bedrijven en beroepen terecht. Als jij les wilt gaan aan kleutertjes zijn er dus ook vast mensen in je netwerk die je daar verder mee kunnen helpen (in ieder geval met advies).

Schrijf een reactie


Opmaak uitschakelen