- Event:
- Cross Media Café: Digitale Archieven
- Datum:
- 19 May 2009 14:00
- Locatie:
- Studio 1, Studiocentrum, Media Park, Hilversum
- Prijs:
- Gratis
Onderwerp
Ontwikkelingen en nieuwe media formats
Het Cross Media Café van 19 mei zal ingaan op de ontwikkelingen rond digitale archieven, en de nieuwe media formats die ontstaan als die archieven ontsloten worden voor media makers. Dit Cross Media Café wordt georganiseerd in samenwerking met het Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid en met Erfgoed 2.0.
De harde schijven van Nederland vullen zich met steeds meer materiaal, uit steeds meer bronnen. Video, foto’s, geluiden, kaarten en verhalen, we kunnen alles online met elkaar delen. En nu steeds meer digitale erfgoed bestanden ook gedeeld worden met het publiek, is het gebruik van archieven niet alleen voorbehouden aan grote media organisaties. Wat voor interessante nieuwe media formats levert dit op?
Speciaal aanbod
Ben je nog niet op bezoek geweest bij Beeld en Geluid ? Voor geïnteresseerden is er voorafgaand aan het Cross Media Café van 19 mei een speciaal bezoek aan dit instituut op het Media Park.
Je krijgt een rondleiding door het bijzondere gebouw, waar je een indruk krijgt hoe de audiovisuele archieven en de Beeld en Geluid experience aan elkaar gekoppeld zijn. Meld je hiervoor tijdig aan via events@immovator.nl, onder vermelding ‘rondleiding 19 mei’ en het aantal personen. De rondleiding duurt ca. 45 minuten. Meer informatie over Beeld en Geluid op www.beeldengeluid.nl.
Programma
14.00 uur Inloop
14.30 Welkom door Ton van Mil, Directeur iMMovator Netwerk
- Moderatoren: Peter Olsthoorn en Monique van Dusseldorp
- Samenstelling programma: Monique van Dusseldorp en Patricia Gaarenstroom
14.40 Hoe haal je waarde uit een digitaal archief
- Eerde Hovinga, sectormanager Diensten van Beeld en Geluid
14.50 Zoeken en vinden in Uitzending Gemist
- Michel Mol, directeur innovatie en nieuwe media van de NPO
15.05 uur Pitch!
Wie heeft de mooiste, leukste en interessantste nieuwe dienst rond archieven? Ondernemers en organisaties krijgen 2 minuten om de zaal te overtuigen.
- Celluloid Remix Wedstrijd – wie maakt het beste gebruik van archiefmateriaal? (Thijs van Exel, Kennisland)
- DAS, een nieuwe manier van het opslaan/ontsluiten van content (Klaus Buenk, Proact)
- Nieuwe media archiefdiensten – door European Communications Projects (Derk Ruules , Director Sales en Marketing)
- Video Active: Europese televisiegeschiedenis (Wietske van den Heuvel, Beeld en Geluid)
- Het ontsluiten van video via spraakherkenning en handmatig – (Naftalie Herschel, Noterik)
- Waisda? Video Labeling Game (Maarten Brinkerink, Beeld en Geluid)
15.30 uur, Pauze en bezoek aan demo’s
16.00-16.20 uur Gesproken column door Theo Meereboer van Erfgoed 2.0 en presentatie van twee cases uit de Erfgoedsector.
16.20-17.15 uur Nieuwe media formats rond archiefmateriaal
Wat voor nieuwe media producties zijn mogelijk nu archieven digitaal ontsloten worden? In deze sessie drie bijzondere cases.
17.15-17.30 Vraag en antwoord met zaal en sprekers
17.30 Borrel
Inschrijven
Deelname is zoals altijd gratis, na inschrijving. iMMovatorleden kunnen zich hier meteen inschrijven. Wanneer je nog geen lid bent dien je je eenmalig te registreren bij iMMovator en daarna kun je je alsnog inschrijven.
- Locatie:
Studio 1, Studiocentrum, Media Park
Hilversum, Nederland - Organisator:
iMMovator
Heb je een interessant onderwerp (event, persbericht, nieuws, link, tip of suggestie) voor Frankwatching? Geef het dan aan ons door! Wil je een evenement in de agenda opnemen, ga dan naar 













Schrijf een reactie