Colorbind verdient een lintje voor zijn charme

0

Door van Faxion

Print

op zaterdag 27 februari 2010 om 08:00 uur

Picture 3Colorbind valt in de categorie ‘kleine eenvoudige spelletjes die toch uitblinken’. De game bestaat uit 84 levels waarin je steeds een gekleurd lintje moet trekken over een aantal punten. In de eerste levels is dit nog eenvoudig, maar al snel worden de uitdagingen complex. Je krijgt dan bijvoorbeeld meerdere kleuren lintjes die je op een goede manier over elkaar heen moet leggen..

Wat valt op?

Colorbind spreekt me aan vanwege het adagio ‘simple to play, hard to master’, dat in dit spel tot z’n recht komt. Het concept van het trekken van lintjes is eenvoudig en werkt heerlijk met de touchbesturing. Toch zijn de levels zeker niet eenvoudig en bieden ze veel uitdaging. Je speelt de levels achtereenvolgens vrij, maar je hoeft ze niet allemaal te spelen om verder te komen. Vastlopen in een level is dus niet funest voor je voortgang.

Picture 2Naast de uitdagende en inventieve gameplay, sprak de game me grafisch aan. Het spel ziet er sober uit, met een witte achtergrond en eenvoudige, donkere kleurstellingen van de lintjes die goed op elkaar zijn afgestemd en zorgen voor een mooie rustige speelervaring. Speel daarbij je eigen muziek en je beleving is compleet.

Is het wat?

Verwacht van Colorbind geen uitgebreide gameplay zoals bij GTA: Chinatown Wars, of complexe kleurrijke levels zoals bij Plants vs Zombies. Colorbind kun je vergelijken met andere eenvoudige games, zoals Doodle Jump, Canabalt of Flight Control. Ben je een liefhebber van zulke charmante kleine games en hou je van puzzelen? Dan zal Colorbind je zeker aanspreken.

Prijs: €0,79 en er is ook een gratis Lite versie (App store)

Dit artikel is eveneens verschenen op Bashers.nl

Ellen de Lange-RosEllen de Lange-Ros is auteur van het boek "Klik op deze link", waarmee ze een top 10 positie bij iTunes bereikte. Met haar bedrijf Faxion helpt ze bedrijven om meer klanten te trekken door slim gebruik te maken van social media. Ze blogt op De Glazenwasser over helder zicht op je klant.

Meer over deze auteur: profiel, website, weblog linkedin

Schrijf een reactie


Opmaak uitschakelen