Webshop in 360 dagen (10): Werkproces en fulfillment

27

Door van Modern Minds

Print

op zondag 30 mei 2010 om 12:00 uur

FulfilmentJe webshop is eindelijk live, de site werkt, de afspraken met leveranciers zijn gemaakt en alles staat klaar om klanten te bedienen. Nu is het tijd om de (offline) werkprocessen en fulfillment goed in te richten. Bij LensBestel.nl houdt dit in: continu verbeteren en het zo slim mogelijk inrichten van het proces. Centraal daarbij staat het zoveel mogelijk doen in zo weinig mogelijk tijd en het tijdig beslissen over uitbesteding.

Werkprocessen en fulfillment

Alvorens in te gaan op onze situatie, lijkt het handig een beschrijving te geven van wat wij onder werkprocessen en fulfillment verstaan. Voor ons omvat het werkproces eigenlijk alle handelingen die (al dan niet geautomatiseerd) worden verricht om, na bestelling door de klant, de producten zo snel en veilig mogelijk te leveren tegen een zo laag mogelijke prijs. Fulfillment overlapt dit proces grotendeels, al gebruiken wij het begrip meer om de fysieke handelingen aan te geven (bijvoorbeeld het inpakken en versturen van producten).

Hoe bedenk je een werkproces?

Vóór we zijn begonnen met het bouwen van de webshop, hebben we in ons businessplan een kostenplaatje gemaakt, waarin we al een schatting maakten van de kosten van fulfillment. Hiervoor hebben gekeken naar welke handelingen er zouden worden verricht, welke partijen daarbij betrokken zijn en hoeveel dit zou kosten. Het schattingsproces omvatte het simuleren van een aankoop en daadwerkelijk verzenden van een testpakketje om te zien of dit goed aankomt. Leidend is dat de klant zijn bestelling zo spoedig mogelijk krijgt (in ieder geval binnen 5 werkdagen) en daarnaast gedurende het hele proces pro-actief wordt geïnformeerd.

SH_026Na het op (digitaal) papier krijgen van het proces en mogelijke subprocessen (zoals retouren), hebben we gebrainstormd over wat er zou veranderen als we meer pakketjes zouden versturen en de stap daarna. Plannen A, B en C waren hiermee een feit. Onze eerste inschatting was dat we met Plan A tot ongeveer 100 pakketjes per week zouden kunnen versturen. De drempel voor Plan B hebben we gesteld op 100 tot 500 pakketjes per week en Plan C, dat heel ver in de toekomst leek te zitten, stelden we op meer dan 500 pakketjes per week.

Omdat we allebei full-time werken, moesten alle 3 plannen voldoen aan het criterium dat dit voor één persoon te doen was in de uren vóór en na het werk en dat klanten hun pakketjes binnen de afgesproken termijn (5 werkdagen) binnen zouden krijgen. Dit vormde een duidelijke uitdaging, maar heeft ervoor gezorgd dat we een werkproces inrichtten dat niet te veel beslag deed op onze tijd. Daarnaast werd snel duidelijk dat bij uitbreiding, wij snel moesten overschakelen op een professionele fulfillment partij die ons zou ondersteunen.

Het gehele proces

Hoe ziet ons basisproces er nu uit? De stappen die worden doorlopen zijn:
Proces

  1. Klant bestelt een product via de site
  2. Klant krijgt een automatische mail, wij krijgen een BCC gemarkeerd met label ‘Bestelling’
  3. Wij checken onze voorraad en bestellen het product bij de leverancier
  4. Het product wordt ingepakt en klaargemaakt voor verzending
  5. Het product wordt verzonden en klant krijgt een ‘Bestelling verzonden’ mailtje

Tegelijkertijd wordt er, door automatische toewijzing van labels in Google Apps Mail, strak toegezien op welke bestelling al is besteld, verstuurd en wordt er bijgehouden of alle betalingen succesvol zijn verlopen.

Live-gang en leerproces

SH_030Direct na live-gang was het tijd om ons proces te gaan testen. Afspraak was daarbij dat de eerste 10 tot 20 bestellingen zeer nauwgezet zouden worden geëvalueerd. Op dit moment wisten we echter niet welke hoeveelheden we konden verwachten, onze aanvankelijke schatting lag op 3 pakketten per week. De eerste bestelling gebeurde volkomen handmatig. Iedere bestelling daarna werd steeds handiger opgepakt, zo creëerden we na de eerste 5 bestellingen de labels ‘Besteld’, ‘Afgeleverd’, ‘NIET BETAALD’, ‘Pakket binnen’ en ‘iDeal succesvol’ en vervolmaakten we het proces naar ons Plan A.

Inrichting magazijn

Als magazijn hebben we gekozen voor De Koning Self-Storage in Nootdorp. Niet alleen bevindt het magazijn zich vlakbij het werk en het huis van de oprichters, maar een extra gratis dienst is dat zij pakketten aannemen en deze in de gehuurde ruimte leggen (als je full-time werkt, kun je immers geen pakketten aannemen, een klein detail met potentieel grote gevolgen). Met onze partners hebben we afgesproken dat iedere keer wanneer er een pakket binnenkomt, wij een mailtje krijgen. Het magazijn is van 6:00 tot 23:00 bereikbaar en biedt dus voldoende buffer om vóór of na het werk de inpak-handelingen te verrichten.

Het magazijn is ingericht als een soort lopende band, er staat een kastje (met daarin inpakspullen zoals brievenbusdoosjes, hygiënische plastic zakjes en plakband), er staat een zak met beschermingsspul (flo-pak) en er zijn genoeg dozen van verschillende formaten (ingekocht) om alle bestellingen netjes te kunnen inpakken. Tevens zijn er verschillende plakbandapparaten aanwezig, een weegschaaltje voor de brievenbuspost en custom-made retourstickers.

Magazijn

De drie scenario’s

In ons artikel over het businessplan introduceren wij drie scenario’s die als uitgangspunt dienen voor onze werkprocessen. Het artikel dateert van 5 april en inmiddels hebben we een succesvolle overstap gemaakt van Plan A naar Plan B. Hieronder behandel ik aan de hand van deze drie scenario’s de inrichting van onze werkprocessen en de bijbehorende fulfillment.

Plan A (tot 100 bestellingen per week)

Het eerste scenario, dat we tot ongeveer een week geleden hebben gevolgd, kan omgaan met maximaal 100 bestellingen per week. Dit, omdat er veel handmatig gebeurt en vanwege afhankelijkheid van een aantal onzekere factoren, zoals de openingstijden van het postkantoor, noodzaak tot handelingen buiten het magazijn (printen van facturen, etiketten) en redundante stappen (zoals verwerken van bestellingen in drie systemen).

Beschrijving

Voor dit werkproces maken we gebruik van een aantal variabelen, zoals magazijn en postkantoor. Het uitgekozen postkantoor is de TNT Business Point bij de Office Centre (Staples) op 5 minuten van het magazijn. De uiterste aanlevertijd is 18:30, zodat alle zendingen voor die tijd nog dezelfde dag worden verstuurd en de dag erop worden geleverd. Tevens is Office Centre een bron van post-supplies. De andere grote supplier, tevens onze favoriete leverancier, is Paardekooper, een groothandel waar je prima inpakmateriaal voor een goede prijs kunt inkopen. Bij laatstgenoemde hebben we drie formaten doosjes ingekocht, waarvan 500 stuks brievenbusdoosjes om contactlenzen mee te verzenden.

Het proces ziet er vervolgens als volgt uit:

  1. Bestelling komt binnen per mail
  2. Er is geen voorraad. Iedere dag wordt er bij leveranciers besteld door mijzelf of door Dennis
  3. Er wordt een label ‘Besteld’ geplaatst bij het mailtje
  4. Er wordt een factuur uitgeprint en een bijbehorende adressticker
  5. Het pakket wordt (meestal de volgende dag) bezorgd bij ons magazijn, we krijgen hiervan een mail
  6. Om 17:30 worden alle binnengekomen producten ingepakt (met beschermingsmateriaal in het bijpassende doosje)
  7. Om 18:15 leveren we de verzendingen bij TNT Business Point aan, alwaar de zendingen in het verzendproces gaan
  8. Thuis sturen we alle verzendingsmails naar klanten met eventueel een track-and-trace code
  9. Als laatste wordt het labeltje in Google Mail aangepast naar ‘Afgeleverd’

Voordelen

Deze methode is relatief simpel, belangrijkste is het netjes en stevig inpakken, een duidelijke adressticker en het uitbesteden van het verzenden aan het TNT Business Point. De communicatie met het magazijn verloopt prima en aan de labels kunnen we direct zien wat de status is van iedere bestelling en welke bestellingen bijvoorbeeld nog niet zijn uitgeleverd.

Nadelen

De nadelen van deze methode zijn dat je iedere dag ‘s avonds aanwezig moet zijn en vóór 18:30 alle pakketten moet hebben gedaan. Daarnaast zijn de logistieke kosten (vervoer van en naar magazijn) daardoor hoger wanneer er weinig bestellingen per keer zijn. Het is vaak voorgekomen dat je heen en weer gaat voor slechts één lens waar weinig marge op zit. Daarnaast is deze methode niet geschikt voor grote partijen. 5 minuten per pakket betekent dat je er ongeveer 6 à 7 per dag kunt doen en dat het evenredig veel tijd kost voor meer pakketten.

Een ander groot nadeel is dat je veel tijd kwijt bent aan iets wat niet de core quality is van mijzelf of Dennis, namelijk het inpakken van doosjes in plaats van het steken van tijd in marketing, link building en schrijven van artikelen voor Frankwatching. Dit gebrek aan tijd is evident geworden toen ik iedere dag ruim 3 uur bezig was met het klaarmaken van verzendingen. Daarnaast kregen we een waarschuwing van TNT voor het overschrijden van het balielimiet aan verzendingen. Dit betekende; tijd voor Plan B!

Plan B (100 tot 500 bestellingen per week)

Na de TNT waarschuwing en de realisatie dat het niet meer ging lukken alle bestellingen vóór 18:30 gedaan te krijgen, zijn we gaan kijken naar een oplossing in de lijn van het huidige werkproces, maar met iets meer efficiëntie. Sinds één week hebben we een nieuw werkproces ingesteld dat stukken meer lean-and-mean (mager en gemeen) is, de transactiekosten per bestelling vermindert en meer geschikt is voor grote aantallen. Ook deze oplossing behelst echter het zelf doen van deze niet-core-quality handelingen.

Beschrijving

Plan B verschilt op enkele punten van Plan A:

  • Wij kopen in bij een overkoepelende inkooporganisatie (één keer bestellen voor alle leveranciers, één levering)
  • Wij hebben een contract met TNT zakelijk, waarmee we pakketten direct naar het sorteercentrum kunnen brengen
  • De limiet van 18:30 is verdwenen, omdat het sorteercentrum tot 22:00 open is
  • In plaats van dagelijks, versturen we om de dag. Veelal is er geen vertraging voor de klant
  • We leggen een voorraad aan van de populairste producten, zodat deze de volgende dag geleverd kunnen worden

PakketjesHet vernieuwde werkproces ziet er als volgt uit:

  1. Bestelling komt binnen per mail
  2. Er is meestal voorraad. De rest wordt bij leveranciers besteld door mijzelf of door Dennis
  3. Er wordt een label ‘Besteld’ geplaatst bij het mailtje
  4. Alle facturen en stickers worden uitgeprint. Zendingen worden direct voorgemeld
  5. Het pakket wordt (meestal de volgende dag) bezorgd bij ons magazijn, we krijgen hiervan een mail
  6. Om de dag bezoek ik op een willekeurige tijd het magazijn en pak ik alles in
  7. Alle zendingen worden naar TNT sorteercentrum gebracht
  8. Thuis stuur ik alle verzendingsmails naar klanten met eventueel een track-and-trace code
  9. Ik pas het labeltje in Google Mail aan naar ‘Afgeleverd’

Het proces kent evenveel stappen, maar is nu veel flexibeler. Alhoewel het lijkt alsof er weinig verschil zit tussen A en B, heeft het wel degelijk veel consequenties. De flexibiliteit bespaart zeer veel tijd en pakketten zien er stukken professioneler uit.

Voordelen

De voordelen zijn dat er geen tijdsdruk meer is, iets dat heel veel tijd opslokt. Door zendingen 1x per 2 dagen te doen, zijn de transactiekosten per zending verlaagd en is het benzineverbruik met 50% afgenomen. Door het voormelden van zendingen is de track-and-trace code direct voor de klant beschikbaar.

Nadelen

Het grootste nadeel is dat het nog steeds een handmatig proces is dat nu om de dag dient plaats te vinden. Hoe leuk het ook is om met je handen bezig te zijn, na enkele honderden bestellingen verlang je weer naar hersenwerk en tijd om LensBestel.nl verder uit te bouwen. Naast dat dit geen permanente oplossing is, merken we nu al dat zelfs dit Plan B door het aantal bestellingen al minder goed voldoet en zitten we nu al te denken aan het uitbesteden van het gehele fulfillment-proces, Plan C.

Plan C (500+ bestellingen per week)

Dit plan is nog niet in werking, omdat we geen partij hebben kunnen vinden die tegen een redelijke prijs ons gehele fulfillment uit handen kan nemen. De zoektocht naar een geschikte partner is wel gestart. Wel kunnen we uiteenzetten wat onze visie is op dit Plan C en met welke wensen wij zullen vergelijken. Het uiteindelijke doel is het bereik van het walhalla van internetondernemingen; The 4-hour Workweek!

Beschrijving

Dit plan verschilt drastisch van de andere twee, omdat de niet-core-business activiteiten volledig zijn uitbesteed. Ons inziens ziet het gewenste proces er als volgt uit:

  1. Bestelling komt binnen via mail bij de fulfillment-partner
  2. Er wordt gecontroleerd op voorraad, 75% van de bestellingen kan direct worden verzonden
  3. De fulfillment partner pakt de producten in en plaatst ze direct in het verzendproces
  4. De partner heeft toegang tot ons Magento-systeem en plaatst bestellingen op ‘verzonden’
  5. Roman en Dennis houden zich (liefst in een zonnige omgeving aan een strand) bezig met de core activiteiten en de verdere uitbreiding van LensBestel.nl

Voordelen

De voordelen van het plan zijn overduidelijk, naast een zongebruind kleurtje voor de oprichters, is er veel meer focus op het groter maken van LensBestel.nl en niet zozeer op het inpakken van verzendingen. Dit brengt een positieve vicieuze cirkel op gang; de fulfillmentpartner kan zeer veel zendingen aan en het uitbreiden van LensBestel.nl zorgt voor een drastische toename in groei. Daarnaast dalen de kosten per bestelling, zodat er nog meer budget is om uit te breiden.

Nadelen

Het grootste nadeel aan deze methode is de initiële prijs. Fulfillmentbedrijven zijn er in overvloed, echter is er een zekere drempel met het aantal bestellingen. Er zijn enkele nieuwe providers met een nieuw businessmodel; het delen van een percentage van de winst uit de webshop. Op dit moment onderzoeken we deze mogelijkheden.

Daarnaast willen we graag van lezers van Frankwatching horen welke mogelijkheden er nog meer zijn. Wellicht zien wij oplossingen over het hoofd of heeft iemand een goede fulfillmentmaatschappij die ook voor de kleinere ondernemer geschikt is. We horen graag van jullie in de reacties!

Conclusies, tips & tricks!

Het beginnen van een eigen webshop met een beperkt budget houdt ons inziens altijd in dat je de eerste tijd zelf het fulfillment regelt. Bij uitbreiding van het aantal bestellingen, moeten er echter een paar backup-plannen liggen. Het is voor een kleine ondernemer financieel niet aantrekkelijk om direct naar een fulfillment maatschappij te gaan, de kosten daarvoor haal je er pas bij een goede maandelijkse winst uit. Toch heeft het zo spoedig mogelijk uitbesteden van deze activiteit de voorkeur, immers is de toespitsing op je core-business datgene wat je bedrijf kwalitatief en levend houdt.

Tips:

  • Maak je fulfillment omgeving zo efficiënt mogelijk, denk aan een efficiënte lopende band
  • Bedenk wat je volgende plan is, als je webshop daadwerkelijk goed gaat lopen
  • Bepaal hoeveel tijd je kwijt wilt zijn aan je core-activiteit en aan fulfillment; wanneer uitbesteden?
  • Test je werkproces een paar keer uit om zeker te weten dat het werkt
  • Reken alle bijkomende kosten uit; huur van het magazijn, benzinekosten, verzendkosten en prijs van de doosjes
  • Koop je spullen groot in, kwantumkortingen bij groothandels (zoals Paardekooper) zijn erg aantrekkelijk
  • Bedenk hoe je de bestellingen goed in de gaten houdt. Fouten zijn meestal duur!
  • Geniet van het werken met je handen, maar bedenk dat de lol er vanaf kan gaan
  • Lees ‘The 4-hour Workweek

Volgende week weer een nieuwe aflevering. Lees ook de andere artikelen uit de serie Webshop in 360 dagen.

Update: Kijk voor meer informatie ook op Handleiding Webshop: in 10 stappen je eigen webshop.

Roman MarkovskiRoman Markovski is één van de oprichters van Modern Minds, en houdt zich vooral bezig met conceptontwikkeling en het ondersteunen van innovatieve, moderne ondernemers. Als onderdeel daarvan is hij tevens één van de oprichters van LensBestel.nl.

Meer over deze auteur: profiel, website skype linkedin hyves

  1. Erik van Rijn van judopak.com op 30 mei 2010 om 20:40 uur

    De oplossing die wij doen voor het fulfillment is een scholier. Ons magazijn, is wel in een groot kantoor. We huren een “kamer” daar staat een pc + printer + magazijn. Hij print hier de labels voor TNT + pakbonnen en pakt alles in.

    Dit kost ons bijzonder weinig en zelf hebben we er weinig werk van.

  2. Roman Markovski
    Roman Markovski van LensBestel.nl op 31 mei 2010 om 09:13 uur

    @Erik thanks voor de tip, goeie! We hadden zelf het idee om een opticien-student aan te trekken, maar nog niet gedacht aan scholieren!

  3. Kevin van stropdaskopen.com op 31 mei 2010 om 10:19 uur

    @erik: Het probleem met scholieren is dat zij niet altijd even netjes te werk gaan. Het is voor hen maar een bijbaan, hoewel ernatuurlijk altijd gemotiveerde scholieren zijn.

  4. Erik van Rijn van judopak.com op 31 mei 2010 om 10:56 uur

    @Kevin: Natuurlijk, maar dat heb je overal denk ik. Misschien gewoon iemand uit je vriendenkring die je kent, en als het niet netjes gaat is het gewoon einde oefening.

  5. Gaston Franquinet van wssn.nl op 31 mei 2010 om 14:21 uur

    Hoi Roman,

    Zojuist met belangstelling je verhaal gelezen. Leuk om te zien dat jullie de processen aanpassen aan de groei van de shop! Ik lees ook dat plan C nog niet concreet gemaakt kan worden wegens gebrek aan een geschikte leverancier. Dit is een vaker voorkomend vraagstuk, waarop wij menen een passende oplossing te hebben gevonden: WebShop Service Nederland (WSSN). Graag zou ik je daarom uitnodigen eens met ons te praten en bij ons te kijken hoe wij dit hebben ingeregeld.

    Met vriendelijke groet,

    Gaston Franquinet

  6. Roman Markovski
    Roman Markovski van LensBestel.nl op 2 juni 2010 om 09:17 uur

    @Gaston bedankt voor je reactie, we hebben besloten binnenkort een vergelijking te maken tussen verschillende aanbieders en zullen WSSN zeker meenemen!

  7. Pieter op 2 juni 2010 om 20:40 uur

    Ik vraag me af of fulfilment niet direct is uit te besteden. Je kunt gelijk verzendkosten besparen wanneer je met een grote partij zaken doet. Daarnaast hoef je niet te investeren in machines en verpakkingsmateriaal. Maar het belangrijkste is de tijd die je vrij hebt om strategie en marketing te verrichten. Ook als de kosten toch ietsje hoger uitvallen voor mij het beste alternatief.

  8. Roman Markovski
    Roman Markovski van LensBestel.nl op 3 juni 2010 om 09:27 uur

    @Pieter ik denk dat het heel moeilijk is om direct bij aanvang uit te besteden; voor ons was het aan het begin onmogelijk in te schatten hoeveel verzendingen per week we ongeveer zouden krijgen en hoe het zat met bijvoorbeeld het aanhouden van voorraden. Daarnaast heb je vrijwel altijd te maken met een drempelhoeveelheid aan verzendingen.

    Overigens hebben we al meerdere goede reacties gehad en zijn inmiddels aan het vergelijken tussen aanbieders! We verwachten dat plan C mid-juni danwel begin juli in werking treedt :)

  9. Pieter op 5 juni 2010 om 15:29 uur

    @ Roman
    Bij welke fulfilment partijen heb je gepolst op voorhand? Of was het voor jullie zo moeilijk om van tevoren te bepalen wat het aantal verkopen zal zijn?
    Zelf hoop ik toch wel bij lancering van de shop in een niche markt zo’n 50 tot 150 producten de eerste maand weg te zetten. Dit kan echter al snel oplopen. Ik zou het niet erg vinden om 2 tot 3 euro te moeten betalen per product om fulfilment te kunnen betalen. Marge zal liggen rond de 10 tot 20 euro per product. Daar gaat dan nog fulfilment, transactiekosten, klantenservice en retouren van af. Ik heb simpelweg de tijd niet om elke dag in te gaan pakken en te verzenden.

  10. Roman Markovski
    Roman Markovski van LensBestel.nl op 5 juni 2010 om 16:38 uur

    @Pieter we hebben toen op de webwinkel vakdagen rondgelopen en gesproken met de daar aanwezige partijen, ik weet helaas niet meer welke. Het beeld dat we toen kregen is dat het handiger is om eerst een goede schatting te kunnen maken voordat je een dergelijk contract aangaat.

    Daarnaast heb je na een paar maanden misschien behoefte aan een geheel andere partij, omdat je verkopen stukken hoger of lager uitvallen en dat brengt transactiekosten met zich mee.

    Als je zeker weet dat je marge, alle kosten meegenomen, rond 10 of 20 Euro ligt, dan lijkt het me zeker de moeite waard om een aantal € daarvan aan fulfilment uit te geven. Dit scheelt heel veel tijd, vooral als je er iets naast doet. Vergeet daarbij alleen niet dat je verkopen de eerste tijd misschien wel iets tegenvallen, omdat je nog moet stijgen in de zoekmachines en dat je aan het begin misschien iets meer kwijt bent aan verzend- en magazijnkosten. Succes!

  11. Gertie Wiersma van docdata.com op 7 juni 2010 om 12:38 uur

    Beste Roman,

    Zeer interessant om te lezen en zoals de vorige spreker al aangaf: ook bij kleinere ordervolumes kan uitbesteding al kostenvoordeel opleveren, niet in het minst door de volumecontracten met transporteurs. docdata heeft inmiddels een flink aantal jaren ervaring met zowel zeer grote partijen als met startende e-commerce ondernemingen en ik wil je dan ook graag uitnodigen om onze mogelijkheden én kostenstructuur verder met je door te spreken.

    Graag tot spoedig,

    Gertie Wiersma

  12. Javier Martinez van promese.eu op 8 juni 2010 om 15:50 uur

    Beste Roman,

    Vind het een erg duidelijk verhaal en goed uiteengezet.
    Promese is een logistieke dienstverlener uit Breda en wij hebben ons juist gespecialiseerd in de afhandeling van de logistieke handelingen achter een webwinkel.
    We hebben ons proces zoveel mogelijk geautomatiseerd en kunnen daardoor zelfs voor ondernemers met een kleiner ordervolume interessant zijn.
    Als uitbreiding op je beschrijving van plan C zou ik voorstellen om de magento webwinkel geheel te koppelen (via XML) aan je logistieke dienstverlener waardoor je online je voorraadstatus kunt tonen en het hele orderproces (dus ook de verzendbevestiging) geautomatiseerd kan verlopen.
    Graag zou ik een en ander in een persoonlijk gesprek nader toelichten.

    Met vriendelijke groet,

    Javier Martinez
    http://www.promese.eu

  13. Gaby van kidsshoes.nl op 9 juni 2010 om 11:18 uur

    Hi Roman,
    Leuk verhaal & goed overnagedacht. Ik heb zelf een webwinkel met kinderschoenen. Heb dit jaren zelf gedaan, mede door de specialisatie welke ik bied aan mijn doelgroep (orthese schoenen). Toen ik vorig jaar ook reguliere mode schoenen ging verkopen, heb ik eens zitten rekenen en gezocht of bedrijven zijn welke mij zouden kunnen helpen. Ik heb toen een rondje gemaakt, misi, euromail, nic oud, sh, marupack. Veel bedrijven willen weten idd hoeveel je verkoopt etc.
    Dus een partner is snel op zoek naar zijn winst en niet naar partnerschap was mijn indruk. Daarnaast zie je dat ze vaak heel andere activiteiten doen (mailing, klantenservice etc) en doen ze webshops er een ‘beetje bij’. Uiteindelijk zit ik nu bij Webvoorraad, 200 # p/mnd. Lekker flexibel én voor hen ben je niet te klein.Dus ik ben erg blij (4hour w.w):)Groetjes Gaby

  14. Jeroen Kammers van s-h.nl op 16 juni 2010 om 10:57 uur

    Interessant om te lezen!

    Roman Markovski:
    “mooie foto van de inpakstraat”? Deze foto is afkomstig van S&H en toont de inpakwerkzaamheden.
    Roman; wij zijn erg trots om onze foto terug te mogen zien,en dat je deze gebruikt van een toonaangevende filfilmentpartij. Graag wel in de toekomst de bronvermelding vermelden. Alvast mijn dank hiervoor.

    Beste Gaby,

    Dat een fulfilmentpartner snel op zoek is naar winst en niet naar partnerschap, begrijp ik niet helemaal.

    Bij S&H streven wij naar de hoogste servicelevels en de laagste faalkansen.

    Dit kunnen wij realiseren doordat wij werken met een centraal systeem, deze wij zelf hebben gebouwd. Dus niet alles is aan elkaar gekoppeld.

    Zo kunnen wij bijvoorbeeld al de klantenservicevragen in 99.97% gegarandeerd direct in een keer afhandelen.

    Dat voorkomt uiteindelijk extra kosten voor een extra klantcontact. Zo zijn er veel verborgen kosten, die de partner later gepresenteerd krijgt.

    Onlangs hebben wij na voicepicking, voicepacking geintroduceerd. Er komt geen picklijst meer aan te pas, dit om faalkansen te voorkomen.

    Wij hebben hier jarenlang in geinvesteerd en daarom hebben wij de beste prijs/prestatie in de fulfilmentbranche kunnen realiseren.

    Daar tegenover staan wel kosten, maar deze wegen niet op tegen de verborgen kosten en wat je dus uiteindelijk bespaard.

    Vb. Als je iets fout verstuurd, dan krijg je een retour(extra kosten porto en handling), je krijgt klantcontact (extra kosten en ergenis), je moet opnieuw inpakken en versturen(extrakosten porto en handling.
    En dat willen wij voorkomen en daarom hanteren wij onze kostenstructuur.

    Goedkoop is soms duurkoop en iets goed doen kost minder dan het overdoen.

    Met vriendelijke groeten,

    Jeroen Kammers

  15. Kevin op 16 juni 2010 om 11:51 uur

    Nieuw op frankwatching: hoe een serieus artikel verandert in een reclamepaal voor fulfilmentbedrijven

  16. Frank Janssen
    Frank Janssen van frankwatching.com op 17 juni 2010 om 00:01 uur

    @ Kevin: Moet niet te vaak gebeuren, helemaal eens. Al zullen sommige lezers dit wel weer waarderen… ;-)

  17. Patrick de Waal van misi.nl op 17 juni 2010 om 16:52 uur

    Beste Roman,

    Als fulfilmentbedrijf (Misi) kunnen we zeker meerwaarde hebben voor LensBestel. Je kunt bij ons de basisdiensten afnemen en later diensten bijschakelen als daar behoefte aan is. Bij meer dan 500 orders per maand, ontvang je standaard een korting en onze pakkettarieven zijn zeer goed te noemen. Voor bedrijven die fulfilment willen uitbesteden en willen nagaan hoe dit bevalt, hebben we de optie voor een proefjaar.

    Als je een offerte wenst of langs wilt komen, dan ben ik je graag van dienst.

    Met vriendelijke groeten,

    Misi BV

    Patrick de Waal

  18. Ralph Kooi van hothitmedia.com op 24 juni 2010 om 03:27 uur

    Erg interessant verhaal (serie eigenlijk) en met plezier gevolgd.

    Plan C kan natuurlijk ook volledig affilliate worden van een andere partij. Via een XML feed je site / vooraad etc up to date houden en je huidige klantenkring uitbreiden.

    4hourworkweek is hier ook een voorstander van (als ik het me goed herinner) en zo verlaag je je kosten natuurlijk aanzienlijk.

    Maar dit veranderd wel je hele opzet en business model…

    Veel succese!

  19. Mark op 2 juli 2010 om 12:54 uur

    Beste Lezers

    Na een aantal jaren in loondienst te hebben gewerkt op het gebied van fulfilment, ben ik van plan om voor mijzelf te beginnen. Met veel interesse heb ik de artikelen op deze site gelezen, echter de wensen voor uitbesteding van fulfilment lopen erg uiteen. Ikzelf ben er uit ervaring voorstander van om iets kleinschaligs te beginnen, waarbij persoonlijk contact met de klant voorop staat. Dit heeft alleen wel zijn consequenties voor de prijs omdat b.v. de volumes lager liggen. Om een welafgewogen strategie te kunnen bepalen zou ik graag van jullie eens een reele top 3 willen zien van de meest belangrijke punten die jullie van een fulfilment bedrijf verwachten.

    Alvast hartelijk dank voor jullie input.

  20. Marcel op 18 november 2010 om 13:27 uur

    Heren,

    ook ik vind het het een mooie serie geworden. Ik wil ook starten met een webshop en ben benieuwd of jullie all een fulfillment partij hebben gekozen, zo ja welke en waarom?

  21. Roman Markovski
    Roman Markovski van LensBestel.nl op 19 november 2010 om 12:01 uur

    Marcel,

    We hebben een fulfilmentpartij gevonden in Den Bosch; Make or Buy. De reden is dat ze een persoonlijke benadering hadden met maatwerk oplossing tegen redelijk tarief (zelfs voor een beginnende webshop).

    Overigens zijn we nu langzamerhand naar nieuwe manieren van distributie aan het kijken. Zo onderzoeken we samenwerkingsmogelijkheden met leveranciers en ‘concurrenten’.

  22. Marcel op 19 november 2010 om 12:27 uur

    dat klinkt super heren!

    Zijn jullie nu opzoek naar nieuwe mogelijkheden vanwege het feit dat de fulfilment partij dan toch niet goed genoeg is? en zijn jullie dus nu al in plan C met meer als 500 bestellingen per maand? Dat gaat wel heel snel…ben erg benieuwd en ook of jullie met nog meer verhalen komen. Ga zo door!

  23. Roman Markovski
    Roman Markovski van LensBestel.nl op 19 november 2010 om 14:18 uur

    Marcel,

    Onze zoektocht heeft gelukkig weinig te maken met de kwaliteit van onze fulfilmentpartij, maar meer de blik vooruit naar plan C en verder. Door de rust die we hebben gekregen met het uitbesteden van de verzending, hebben we nu ook beter overzicht over alternatieve inkoop- en verzendoplossingen.

    Daarnaast merken we dat we inmiddels een naam beginnen te krijgen, waardoor we ook op meer steun van leveranciers kunnen rekenen. Ook zijn we nu meer bekend met het werkveld (optiekbranche) en kunnen we naar creatievere oplossingen kijken :).

    Wat betreft vervolg van de serie moeten we nog even wachten op het tot een goed eind brengen van een aantal ‘yet undisclosed’ ontwikkelingen die LensBestel.nl nu doormaakt. We hebben daarna zeker weten nieuwe onderwerpen om over te schrijven, zoals bijvoorbeeld oprichten BV, onderhandelen, internationale business, groot inkopen, verticale samenwerking en uitbouwen van netwerken!

  24. Frank Janssen
    Frank Janssen van frankwatching.com op 19 november 2010 om 14:24 uur

    @Roman Markovski: Wat leuk, deze korte update! En helemaal leuk om te lezen dat jullie straks nog wat meer in petto hebben. Neem je tijd en graag tot een later moment hier of elders ;-)

  25. Rob op 24 november 2010 om 16:25 uur

    absoluut leuk te zien wat je aan het doen zijn.
    Kunnen jullie al meer vertellen over brilbestel.nl ? Komen daar zonnebrillen of gewone brillen?

  26. Dennis Vreeke
    Dennis Vreeke van lensbestel.nl op 24 november 2010 om 20:20 uur

    @Rob: Bedankt! We willen erg open zijn over onze onderneming, dus we zijn blij dat je het leuk vindt om te lezen.
    Brilbestel.nl zijn we nog over aan het brainstormen. We willen die website waarschijnlijk met een andere partij samen opzetten zodat we onze resources voldoende kunnen spreiden over LensBestel.nl en Brilbestel.nl. We zijn momenteel nog opzoek naar een partner daarvoor, dus het is nog niet duidelijk wat daar komt…

  27. Charlotte op 15 februari 2011 om 20:10 uur

    Heerlijk om te lezen! Vooral omdat jullie alle details blootgeven, dat is juist waar ik naar opzoek.

Schrijf een reactie


Opmaak uitschakelen