Nov 14

Event: Training Webrichtlijnen voor (overheids)websites

0
Print
Event:
Event: Training Webrichtlijnen voor (overheids)websites
Datum:
14 Nov 2011 09:00 - 14 Nov 2011 16:30
Locatie:
Seats2Meet, Utrecht
Prijs:
€495,- (exclusief 19% BTW). Uitgebreid lunchbuffet inbegrepen.

Inschrijven

Onderwerp Training

Thema:
Overheid, Internet, Innovatie, Communicatie

Hoe realiseer je een toegankelijke website van hoge kwaliteit? (niet-technische training)

Met behulp van de Webrichtlijnen kan je een toegankelijke website van hoge kwaliteit realiseren. Tijdens deze training leer je alles over het succesvol implementeren van de Webrichtlijnen. Aan bod komt hoe jouw website toegankelijk wordt voor iedereen, optimaal vindbaar is via zoekmachines en werkt in alle gangbare browsers en op mobiele telefoons. Ook ben je direct op de hoogte van de veranderingen in versie 2 van de Webrichtlijnen. Voor deze training is geen technische kennis vereist!

Gebruik van de Webrichtlijnen is verplicht voor gemeenten, waterschappen, provincies en rijksoverheid. Maar 98% van deze overheidswebsites is nog niet toegankelijk. Daarom geeft minister Donner overheidsorganisaties nog tot 2015 de kans om beter te gaan presteren; anders wordt het opgelegd via een algemene maatregel van bestuur. Voldoet je organisatie nog niet aan de Webrichtlijnen? Volg dan deze training om te weten wat de impact op je project en organisatie is. Overigens is de training ook interessant als je niet bij de overheid werkt en je website goed toegankelijk wilt maken.

Wat leer je tijdens de training?

  • Waar je op moet letten als je een project wilt starten om de Webrichtlijnen goed te implementeren;
  • Hoe je met je webbouwer heldere afspraken kunt maken over de Webrichtlijnen en deze – ook als niet-techneut – kunt controleren en bewaken;
  • Welke impact de Webrichtlijnen hebben voor ontwerpers, ontwikkelaars en redacteuren;
  • Hoe de Webrichtlijnen de snelheid, duurzaamheid en flexibiliteit van je website vergroten en daarmee de ‘cost of ownership’ verlagen;
  • Waarom toegankelijkheid belangrijker is dan je dacht. Wist je bijvoorbeeld dat je bekendste blinde bezoeker Google heet?;
  • Wat er nieuw is in versie 2 van de Webrichtlijnen (sinds 23 juni 2011 open standaard voor de bouwkwaliteit van overheidswebsites).

Voor wie is de training Webrichtlijnen?

De training is bedoeld voor iedereen die aan de slag gaat met zijn (nieuwe) website en manieren zoekt om hierbij op kwaliteit te kunnen sturen. Je bent bijvoorbeeld opdrachtgever, projectleider of internetmanager. Of je bent adviseur en wilt je klanten goed kunnen adviseren over de impact en het rendement van webrichtlijnen en toegankelijkheid.

Er is geen technische kennis vereist!

Over de trainer: Ferry den Dopper

Ferry den Dopper is online communicatie-adviseur en senior user experience designer bij Tam Tam, voor organisaties als Microsoft, TU Delft, de Belastingdienst, Ministerie van VWS, Rode Kruis, de Rechtspraak en de Kamer van Koophandel. Daarnaast is hij gast- en deeltijddocent aan de Hogeschool Rotterdam en blogt hij op den-dopper.com en Frankwatching.

Als webtoegankelijkheidspecialist adviseert hij organisaties en webteams over het toepassen van de Webrichtlijnen en is hij lid van de Normcommissie Drempelvrij, die verantwoordelijk is voor het functioneren van de Webrichtlijnen en een beoordelende rol speelde bij de totstandkoming van Webrichtlijnen versie 2.

Kosten training Webrichtlijnen

De kosten voor deze training zijn €495,- (exclusief 19% BTW). Uitgebreid lunchbuffet inbegrepen.

Programma

09.00 uur – Inloop
09.30 uur – Start ochtendprogramma:

  • Wat betekent kwaliteit voor een website?
  • De ROI van toegankelijkheid: wat levert het op?
  • Aan de slag met Webrichtlijnen: wat betekent het voor ontwerp, techniek en content?

12.30 uur – Lunch

13.30 uur – Start middagprogramma:

  • Ontdek hoe jouw website ervoor staat
  • Hoe pak je een project aan: handvatten voor opdrachtgevers en projectleiders
  • Kwaliteit bewaken: wat je zelf kunt doen en de waarde van inspectie en logo’s

16.30 uur – Afsluiting

0 stemmen stem

Frankwatching EventsDeze aankondiging is geplaatst door de organisator van dit event. Wil je een evenement in de Event Agenda opnemen, ga dan naar Event aanmelden. Meer informatie over promotie en verslaglegging van events vind je bij Over events.

Meer over deze auteur: profiel, website

Schrijf een reactie


Opmaak uitschakelen