Google+: de laatste statistieken [infographic]

Zoekmachine Google lanceerde 28 juni 2011 het sociale netwerk Google+. Inmiddels zijn we 9 maanden verder en stijgt het aantal gebruikers nog iedere dag. In deze editie van de serie Infographic Day alle feiten en cijfers over het platform op een rij.

100 miljoen actieve leden

Onlangs maakte Bradley Horowitz aan weekblad Elsevier bekend dat het sociale platform de grens heeft bereikt van 100 miljoen actieve leden wereldwijd. Volgens Horowitz is Google+ daarmee het snelst groeiende product ooit. De onderstaande infographic van Website-Monitoring laat zien dat de meeste gebruikers van het platform woonachtig zijn in de Verenigde Staten (31,49 procent). Daarna volgen gebruikers uit India (13,69 procent) en Brazilië (5,43 procent). De meeste Google Plus-gebruikers zijn man, vrijgezel en student.

Google+ in vogelvlucht

De infographic bevat een timeline van belangrijke mijlpalen. De eerste maanden was het netwerk alleen via uitnodiging toegankelijk. Pas vanaf september 2011 werd het een open netwerk, waar elke internetgebruiker vanaf 18 jaar een account op kon aanmaken. Jongeren onder de 18 jaar kunnen sinds een paar maanden gebruikmaken van Google+. Het platform werd voor hen afgelopen januari toegankelijk. Organisaties en merken konden vanaf november 2011 op de site terecht door een pagina aan te maken met Google+ Pages.

Ook bracht Google+ verschillende functies uit. De bekendste en populairste is de ‘+1-button’. Dagelijks wordt deze functie ruim 5 miljard keer gebruikt om content en andere zaken onder de aandacht te brengen. Sinds september 2011 kunnen leden hun volgers in circles plaatsen en deze met elkaar delen. Google ziet een rooskleurige toekomst voor het sociale netwerk. De organisatie verwacht in december 2012 de grens te bereiken van 400 miljoen gebruikers. Gaan ze dat waarmaken?

Meer feiten en cijfers lezen over Google+? Scrol dan snel naar beneden om de infographic te bekijken. Klik op de afbeelding voor een groter exemplaar.

Hier kun je de hele serie Infographic Day volgen.

Interessant?

Lees dan ook onze andere artikelen over , , , , , , , , , , , .

Reacties

  1. “De bekendste en populairste is de ‘+1-button’. Dagelijks maken ruim 5 miljard leden van het netwerk van deze functie gebruik om content en andere zaken onder de aandacht te brengen bij andere gebruikers.”
    Ik neem aan dat ’5 miljard leden’, iets moet zijn als ‘leden maken hier dagelijks 5 miljard maal gebruik van’

  2. @Leon
    Inderdaad Leon. Bedankt voor je oplettendheid!

  3. Ik ben nog steeds zeer sceptisch over de ‘activiteit’ van deze 100 miljoen Google+ gebruikers. Google is daar niet echt open over – ik denk dat zij iemand die zich aanmeld voor een Google-dienst direct meetellen als actieve Google+ gebruiker.

  4. Google+ is iig nu al beter bezig dan voorheen Buzz en Wave. Ik vraag me echter wel af of veel mensen Facebook gaan inruilen voor Google+. Om ze allebei naast elkaar te blijven gebruiken lijkt mij meer van hetzelfde.

  5. ben direct na launch gestart met G+ en durf mezelf een ‘fan’ van G+ te noemen. Ik heb daar inmiddels 8500+ volgers (ik weet aantal zegt niet alles) en volg er zo’n 1000+ terug. Andere interactie dan op andere socials. Langer, wellicht iets meer tech. maar boeiend genoeg om iedere dag terug te gaan.
    Maar veel interessanter, als ik daar een blog post, wat doet Google dan…? jep, retorische vraag :)

  6. Cijfers van Google zijn een staaltje van how to lie with statistics. Ik was er onlangs bij toen op SXSW over dit onderwerp werd gesproken. En Google rekt zijn definitie van actieve gebruikers flexibel op. Als je een G+ account hebt en je komt niet meer op + maar kijkt wel YT filmpjes, dan noemt Google je een actieve G+ gebruiker. Terwijl je dan natuurlijk een YT gebruiker bent.

  7. Ik twijfel ten zeerste aan deze cijfers (hoewel ik echt geloof dat Google dit zegt :) ). Ik merk er zelf namelijk niks van deze ‘enorme activiteit’ hoe graag ik dat ook zou willen als G+ fan…

    Ik hoop dat het waar is. Al is het maar omdat G+ mooier is dan FB en FB daarnaast een flinke concurrent nodig heeft…

  8. @Erwin/Paul: dat bedoel ik inderdaad ;-)

  9. Ik vraag me ook af in hoeverre de cijfers kloppen. Vooral in Nederland lijkt het nog lang niet echt geaccepteerd te worden als concurrent van Facebook.

    Het ziet er allemaal erg gelikt uit, maar de activiteit is er zo laag, dat ik er zelf ook weinig te vinden ben.

  10. Wat mij vooral opvalt is het ontbreken van de Google+ buttons op veel sites. Dit geeft in mijn ogen toch aan, dat het nog geen gebruiksgoed is. In mijn persoonlijke kringen, ken ik nauwelijks iemand die hier gebruik van maakt. Nog even de kat uit de boom kijken dus.

Plaats een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn met een * aangegeven.