Reacties

  1. Stap 1 is cruciaal, denk dat veel bedrijven daar totaal niet bij stil staan. Goed artikel!

  2. Goede informatie! Dit geeft bedrijven beter inzicht in het branding proces. En zien beginnende designers hopelijk in dat het ontwikkelen van een nieuwe huisstijl niet begint bij het logo.

  3. Claudia Hoogmoed |

    Dus zorg voor en goede corporate indentitymix waarbij de kernwaarden aantoonbaar en authentiek zijn. Ze moeten herkenbaar tot uiting komen in de communicatie. Dan staat je huisstijl als een huis!

  4. En dan zijn er nog aanbieders die een passende huisstijl aanbieden voor 3 knikkers en een zak drop. Google maar eens naar deze schandvlekken voor het vak.

  5. Taco Schäfer |

    Duidelijk verhaal, maar ik lees nergens iets over ‘de stijl van het huis’. Je kunt een perfect uitgewerkte huisstijl hebben, maar hoe borg je dat je medewerkers zich er naar gaan gedragen? Hoe nemen ze de telefoon op? Hoe gedragen ze zich in het verkeer met hun bedrijfswagen voorzien van huisstijl, hoe dragen ze (eventuele) bedrijfskleding, hoe is de correspondentie met de doelgroep georganiseerd?

    Een onderdeel wat vaak wordt vergeten en volgens mij veel belangrijker dan het ‘plaatje’.

  6. Helemaal eens met Taco.

    Intern draagvlak creëren is net zo belangrijk als bij de doelgroep. Vooral een re-branding moet gaan `leven` onder het personeel.

  7. Taco raakt een goed punt. Een identiteit komt in de dagelijkse praktijk echt tot leven. Dus naast een implementatie van een visuele identiteit, zou een gedragsbewustwording bij het hele personeel helder moeten zijn. Betrek daarom ook het personeel bij de totstandkoming van de identiteit!

  8. @Taco Thanks! Bij punt 6 komt dit item terug. In het kennisdocument wordt dit punt overigens ook onder de aandacht gebracht. Je hebt helemaal gelijk wat betreft het belang van dit onderdeel. In (te) veel gevallen wordt dit onderdeel volledig vergeten.

Plaats een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn met een * aangegeven.