BesteGarage.nl: Vind de beste garage in de buurt

Met BesteGarage.nl vind je de beste garage in de buurt. Door je kenteken en je locatie in te vullen krijg je een overzicht en advies welke garage in je omgeving de beste is. Initiatiefnemer Steven Kop vertelt over de website.

Wat is BesteGarage.nl?

“Bezoekers van de BesteGarage.nl vinden gemakkelijk de beste garage voor hun auto. Autobezitters vullen hun kenteken en locatie in en vervolgens adviseren wij welke garage in de buurt de beste is. Hierbij selecteren wij op basis van het opgegeven merk, de locatie en de hoeveelheid positieve beoordelingen uitgedrukt in een cijfer welke garage dan de beste is. Autobedrijven kunnen op basis van beoordelingen een reactie achter laten. Op deze manier kunnen problemen worden opgelost.”

Waarom dit initiatief?

“Autobezitters ervaren veel wantrouwen bij garages. Hoge prijzen achteraf, dubbele kosten, onnodige of te vroege vervanging van onderdelen. Autobezitters hebben tegenwoordig steeds minder verstand van het repareren en onderhouden van hun auto. Hier maken garages misbruik van. Wij willen autobezitters informatie verstrekken over welke garage te vertrouwen is en welke niet.

Wij liepen tegen dezelfde frustratie aan. Na onderzoek blijkt dat ongeveer 40% van de autobezitters zijn garage wantrouwt. Opvallend is dat een garage onderzoek van de auto doet en daarbij een belang heeft bij een reparatie. Dat is prima zolang daar geen misbruik van gemaakt wordt. Veelgehoorde zinnen zijn dan ook: “Ja mevrouw het zijn de remmen ik zou daar niet op besparen…”, “Ik zou geen meter meer met deze auto willen rijden…” en “Het is jouw beslissing, maar ik zou het echt vervangen…”.

Wij zijn uniek omdat wij aan de kant van de autobezitter staan. Daarnaast zijn we uniek aangezien we advies op maat geven. Op maat door de locatie en het merk auto van de eigenaar.”

Hoe werkt BesteGarage.nl?

“Vul ‘Kenteken’ en locatie in en druk op de knop ‘Vind’. In het resultaatscherm kies je jouw beste garage en klik je hem aan. Via de detailpagina van een garage vind je meer informatie en kun je contact opnemen.”

[vimeo]http://vimeo.com/28273230[/vimeo]

Wat zijn de facts?

“Wij zijn vanaf deze week landelijk live met ruim 5.500 autobedrijven. De website bevat nu al ruim 1.000 beoordelingen. Dagelijks wordt de website door een paar honderd autobezitters bezocht. Garagehouders kunnen reageren op beoordelingen van hun klanten. Oorspronkelijk was dit bedoeld om een garagehouder de mogelijkheid voor een weerwoord te geven. Opmerkelijk is dat garages dit nu gebruiken om hun klanten via de website te bedanken voor hun positieve beoordeling. De beste garages willen graag op de website staan en die betalen daar ook voor. Het is voor garages een manier op zich uniek te profileren. Wij willen autobezitters koppelen aan de beste garages.”

Wie is er betrokken bij BesteGarage.nl?

BesteGarage.nl is een initiatief van drie Rotterdamse ondernemers: Theo van Andel, Robin van Koppen en mijzelf, Steven Kop. In totaal werken 12 man voor de onderneming. Ivaldi heeft de website ontwikkeld, Dutchworks is verantwoordelijk voor de grafische ontwerpen en White Olive heeft de animaties ontwikkeld. Iedere partner in het project werkt op basis van no cure no pay. Resultaat wordt beloond als percentage van de omzet.”

Redactie gespot

Heb je een interessant onderwerp voor Gespot? Ben je bezig met de lancering van een nieuwe site, de introductie van een nieuwe mobile app of komt er een tablet app aan? Meld je initiatief dan aan bij Gespot!

Reacties

  1. Leuk initiatief, maarrrrr… Ik heb de site eens getest voor mijn (oude) vierwieler. De zoekresultaten zijn vreemd. Ik zie meerdere keren dezelfde gerage in de lijst terugkomen (op pagina 1 en pagina 3 van de resultaten bijvoorbeeld). Bij sorteren op afstand komen eerst een aantal garages van mijn woonplaats tevoorschijn, daarna een aantal in een buurgemeente, die verder weg liggen. Maar weer verderop in de lijst staan weer garages die weer in mijn woonplaats liggen. Hoe kan dat?

  2. Melle van der Heide |

    Bestaat zoiets voor makelaars? Bij makelaars heb ik namelijk regelmatig dezelfde wantrouwige gevoelens. Er zijn echter ook positieve uitzonderingen. Het zou goed zijn deze te kunnen achterhalen.

  3. Beste Rene Kreijveld,

    Bedankt voor je reactie! Wanneer je je woonplaats gebruikt om een garage te vinden, wordt je woonplaats omgezet naar een postcode-range om de zoekresultaten te sorteren. Hierdoor kunnen dit soort resultaten optreden. Door gebruik te maken van een meer nauwkeurig resultaat, adviseren we je om je postcode in te voeren.

    Als een garage er dubbel in staat, horen we via een mailtje aan info@bestegarage.nl graag welke dat is. Die passen we dan direct aan!

    Beste groet!

    Steven Kop
    Managing director
    Beste Garage

  4. Dit is een leuke website. Het zal nog wel gevuld moeten worden met ervaringen. :)
    Zoekresultaten kloppen nog niet helemaal. Zo krijg ik een garage uit brabant terwijl ik in het midden van het land woon met zoek scope van 5km. Postcode erbij invullen is nog nodig. Eigenlijk zou dat niet moeten maar goed het zit nog in de ontwikkelingsfase.

  5. Goed initiatief. Met een vergelijkbare strekking is de site http://www.onafhankelijkeAPK.nl ontwikkeld. Op deze site vindt je bedrijven die enkel en alleen APK keuringen doen maar geen reparaties verrichten. Hiermee voorkom je belangenverstrengelingen en extra kosten die gewone garages soms met zich mee kunnen brengen. Mocht er een reparatie nodig zijn omdat de auto is afgekeurd dan bepaal je zelf bij welke garage en kun je later terug voor een gratis herkeuring.

  6. Op zich een leuk idee, maar het lijkt erop dat de site nog wat bugs heeft. Als ik “amsterdam” invul, wordt er niks gevonden. Bovendien is die boodschap erg kort en wat onvriendelijk. Qua usability (en debuggen) is er nog wel wat werk aan de winkel!
    (Mac OS X/Chrome btw)

  7. Beste Bart,

    Bedankt voor je melding. Op het moment dat je zoekt naar een plaats dan bepalen wij op basis van postcodegebieden waar gezocht wordt. Vandaag hebben wij een enorme stroom bezoekers gekregen door alle media aandacht. Om die reden hebben wij onze postcode server moeten upgraden. Dit heb jij waarschijnlijk gemerkt. Klopt het dat je nu weer resultaat ziet?

    We gaan spoedig de meldingen verbeteren.

    Bedankt voor je positief kritische blik.

    Beste groet,
    Steven Kop

  8. Michel Oortgijs |

    Prima idee!

    Lijkt me goed dat er een onafhankelijke (dus niet de Bovag oid) organisatie is, die beoordelingen van echte klanten laat zien. Net zoals er klantenbeoordelingen zijn voor webshops (Kiyoh, ekomi etc.) is het een stem van vertrouwen (of wantrouwen bij een slechte garage).

    Het lijk mij dat een betrouwbare beoordeling juist een pre is om naar een garage te gaan.

  9. Willen jullie een beoordeling van een garage achterlaten?
    http://bestegarage.nl/beoordeel

    Bedankt!

Plaats een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn met een * aangegeven.