Community met 450.000 volgers

menu Frankwatching Logo
{{total_count}} resultatenresultaat
Filter
{{$select.selected.label}}

Er zijn geen resultaten gevonden voor "{{search_query}}"

Bedoelde je misschien:

  • {{result.text}}
{{ result._id }}
Meer tonen
We are Watching...

{{filter.name}}

  • Blog
  • Academy
  • Jobs
  • Events
  • Kennisbank
  • Over
  • Boeken
  • Agenda
  • Community channel
Mijn account
Nieuwsbrief
Alle artikelen Topics
  • Communicatiemanagement
  • Content
  • Contentmarketing
  • Customer experience
  • Customermanagement
 
  • Data analytics
  • Innovatie
  • Loopbaan
  • Marketing technology
  • Online advertising
 
  • Online marketing
  • Samenwerken
  • Schrijven
  • SEO
  • Social media
Handig
  • Nieuwsbrief
  • Alle topics
  • Branches
Featured
  • Trends 2021
Artikel inzenden
Academy home Onderwerpen
  • Communicatiemanagement
  • Content
  • Contentmarketing
  • Customer experience
  • Customermanagement
  • Data analytics
 
  • Marketing technology
  • Online advertising
  • Online marketing
  • Schrijven
  • SEO
  • Social media
Aanbevolen
  • Alle opleidingen
  • Ask the expert
  • Incompany & maatwerk
  • NIMA-opleidingen
  • Online cursus-abonnement
  • Opleiding op maat
  • Opleidingsgids
  • Pakketten
Praktisch
  • FAQ
  • Locaties
  • Online leren
  • Agenda
  • Coronamaatregelen
  • Subsidies en regelingen
Featured
  • Opleidingen
Alle vacatures Werkvelden
  • Marketing
  • Communicatie
  • Customer & Commerce
Handig
  • VacatureAlerts
  • Artikelen Carrière & HR
  • Voor werkgevers
  • Vacature plaatsen
  • Download mediakit Jobs
Vacature plaatsen
Alle Events Upcoming Events
  • Customer Data Conference
  • Content Conference
  • Conversational Conference
  • Digital Workspace Event
  • SocialToday Event
  • Abonneer op E-mailupdate
Partner worden?
Alle whitepapers & webinars Onderwerpen
  • Content
  • Content marketing
  • Conversie
  • Customer experience
  • Loopbaan
  • Marketing technology
  • Online marketing
  • Social Media
Leadgeneratie
  • Adverteerders
Aanmelden Kennisbank
Over Frankwatching
  • Company
  • Team
  • Auteurs
  • Terms & Policies
  • Werken bij Frankwatching
  • Contact
Handig
  • Nieuwsbrief
  • Adverteren
  • Inzenden campagne
  • Frankwatching Studio
  • Auteur worden
  • Cookie-instellingen
Contact opnemen
Alle boeken Onderwerpen
  • Carrière
  • Communicatie
  • Content
  • Conversie
  • Digital marketing
  • E-commerce
  • Social media
  • Tech
Handig
  • Boekrecensies
  • Boeken
  • E-books
Aanmelden boek
Alle agenda-items Onderwerpen
  • Communicatie
  • Content
  • Digital Business
  • Digital marketing
  • E-commerce
  • Social Media
Handig
  • Events
  • Trainingen
  • Opleidingen
  • Online cursussen
  • Reportages
  • Voor organisatoren
Aanmelden agenda
Community channel Onderwerpen
  • Bedrijfsnieuws
  • Branchenieuws
  • Onderzoek
  • Campagne
  • Case
  • Loopbaan
  • Onderzoek
 
  • Podcast
  • Productnieuws
  • Startupnieuws
  • Tools
  • Video
  • Alle Community-berichten
Plaats bericht
  • Alle artikelen
  • Online marketing
  • Content
  • Social
  • Communicatie
  • CX
  • Trends
  • Artikel inzenden
  • Volledig overzicht
  • Online leren
  • Pakketten
  • Incompany
  • NIMA-opleidingen
  • Agenda
  • Alle vacatures
  • VacatureAlerts
  • Carrière & HR
  • Voor werkgevers
  • Vacature Plaatsen
  • Mediakit Jobs
  • Upcoming
  • Customer Data
  • Content Conference
  • Conversational Conference
  • Partner worden?
  • Alle whitepapers & webinars
  • Adverteren
  • Aanmelden Kennisbank
  • Company
  • Nieuwsbrief
  • Adverteren
  • Frankwatching Studio
  • Auteurs
  • Team
  • Terms & Policies
  • Contact
  • Alle boeken
  • Boekrecensies
  • Aanmelden boek
  • Alle agenda-items
  • Events
  • Trainingen
  • Opleidingen
  • Online cursussen
  • Reportages
  • Aanmelden agenda
  • Alle Community-berichten
  • Bericht plaatsen
  • Mijn nieuws
  • Mijn E-mailabonnementen
  • Mijn account
{{total_count}} resultatenresultaat
Filter
{{$select.selected.label}}

Er zijn geen resultaten gevonden voor "{{search_query}}"

Bedoelde je misschien:

  • {{result.text}}
{{ result._id }}
Meer tonen
We are Watching...

{{filter.name}}

How to, Onderzoek

E-commerce: 6 tips voor gebruiksvriendelijke registratie & login

97
0
- shares
Deel via WhatsApp Desktop
17 reacties
like
bookmark
Karin den Bouwmeester van Userproof
0 22 juli 2013 om 08:00 6 minuten lezen

Iedereen met een webwinkel weet het: het feit dat een klant een product in het winkelwagentje plaatst, wil nog niet zeggen dat het product ook wordt gekocht. 50% tot 75% van de mensen haakt af voordat ze tot een betaling komen (zie Baymard, Clicktale). Eén van de oorzaken is het registratieproces: het leidt tot frustratie. In dit artikel een aantal tips om te zorgen dat registratie klanten er niet van weerhoudt jouw product te kopen.

1. Geen verplichte registratie

Tijdens gebruikstesten worden verschillende redenen genoemd waarom consumenten het niet prettig vinden om een account aan te maken:

  • Eenmalig – Aankoop bij deze webwinkel is naar verwachting eenmalig, dus waarom een account aanmaken?
  • Privacy – Sommige mensen vinden het per definitie onprettig om gegevens achter te laten op het internet en doen dit dan ook enkel als het doelmatig en absoluut noodzakelijk is.
  • Spam angst– Andere mensen zijn bang dat zijn lastig gevallen zullen worden met allerlei ongewenste reclame of gegevens worden doorverkocht aan derde partijen.

Door consumenten vroeg in het aankoopproces te verplichten een account aan te maken loop je dan ook groot risico klanten mis te lopen. Let op: het gaat hier vaak om een gevoelsmatige beslissing, niet een rationele: de klant moet altijd wel bepaalde gegevens achterlaten om een bestelling te kunnen doen, maar het aanmaken van een account voelt zwaarder aan.

Advies is dus om het mogelijk te maken te kunnen bestellen zonder account.

Om kleertjes te kunnen bestellen bij www.kleertjes.com moet de bezoeker een account aanmaken of inloggen, er is geen ontkomen aan.

Om kleertjes te kunnen bestellen bij Kleertjes.com moet de bezoeker een account aanmaken of inloggen, er is geen ontkomen aan.

Terwijl Coolblue het mogelijk maakt te bestellen zonder account, wel zo prettig.

Terwijl Coolblue het mogelijk maakt te bestellen zonder account, wel zo prettig.

2. Stel registratie uit

Er valt veel voor te zeggen om de keuze voor het aanmaken van een account zo laat mogelijk in het bestelproces te introduceren.

  • De klant is primair bezig met de taak om een bepaald product of dienst te bestellen. Het aanmaken van een account is daarbij een extra te nemen stap. Zorg dus dat de klant de primaire taak (zo goed als) afgerond heeft. Zodra het einde in zicht is ontstaat er ruimte voor andere taken, zoals het aanmaken van een account.
  • Hoe verder de klant in het bestelproces zit, hoe meer betrokken hij is en hoe meer moeite hij al in het proces heeft gestoken. Zonde om dan nog af te haken.
  • Een account aanmaken bij een organisatie is vaak ook een kwestie van vertrouwen. Als het bestelproces tot dan toe prettig is verlopen, wekt dat vertrouwen en is de bereidheid tot registratie groter.

Positief bij HEMA is dat de klant kan aanvinken of hij wel of niet een account wil. Je kunt je echter afvragen of de klant op dit punt gaat lezen wat alle voordelen zijn van het maken van een account, eerst maar eens kijken of de bestelling lukt. Verder maakt dit ontwerp niet duidelijk wat de bezoeker moet doen om een account te maken, dus het vinkje creëert eigenlijk onzekerheid.

Positief bij de HEMA is dat de klant kan aanvinken of hij wel of niet een account wil. Je kunt je echter afvragen of de klant op dit punt gaat lezen wat alle voordelen zijn van het maken van een account, eerst maar eens kijken of de bestelling lukt. Verder maakt dit ontwerp niet duidelijk wat de bezoeker moet doen om een account te maken, dus het vinkje creëert eigenlijk onzekerheid.

De Leukstetaartenshop.nl maakt het mogelijk om in de one-page checkout aan te vinken dat er een account wordt gemaakt, eigenlijk heel makkelijk. Maar het is wel even zoeken. En jammer dat de voordelen ‘verstopt’ zitten achter een link. Hoeveel bezoekers zullen hier op klikken?

3. Gebruikersnaam = e-mailadres

De meeste webwinkels kiezen er tegenwoordig voor om als gebruikersidentificatie een e-mailadres te vragen. Dit heeft voordelen voor de klant en voor de webwinkel:

  • Voordeel klant: e-mailadres is makkelijker te onthouden dan een zelf gekozen gebruikersnaam.
  • Voordeel webwinkel: het e-mailadres kan direct ingezet worden voor verificatie en communicatie.
H&M vraagt om een gebruikersnaam. Dit blijkt echter om een e-mailadres of klantnummer te gaan.

H&M vraagt om een gebruikersnaam. Dit blijkt echter om een e-mailadres of klantnummer te gaan. Dit zou duidelijker benoemd kunnen worden.

4. Bezoekers vullen e-mailadres automatisch in

Tijdens verschillende eye tracking onderzoeken is opgevallen dat mensen op een login pagina vaak zonder te lezen het e-mailadres beginnen in te vullen, ook mensen die nog geen account hebben bij de betreffende winkel. Blijkbaar is het een gemakkelijk en relatief uitnodigende actie. Als de deelnemer in de eye tracking-test na het intypen van het e-mailadres ontdekt dat hij eerst nog een account moet aanmaken en het e-mailadres dus voor niets is ingevuld, ontstaat frustratie.

Webwinkels als Amazon.com of Wehkamp.nl maken handig gebruik van dit principe door bezoekers het e-mailadres te laten invullen en vervolgens daaronder aan te laten geven of ze een wachtwoord willen invullen of nog een nieuw account aan willen maken.

Wehkamp laat bezoekers dat e-mailadres invullen en vervolgens aangeven of ze al een wachtwoord hebben of niet. Dat voorkomt in ieder geval dat de bezoeker zonder account zijn e-mailadres twee keer moet invullen.

Bol.com probeert nieuwe klanten te wijzen op de registratie doormiddel van een extra tekstje. Dat lijkt me eerder een lapmiddel dan een echte oplossing.

Bol.com probeert nieuwe klanten te wijzen op de registratie door middel van een extra tekstje. Dat lijkt me eerder een lapmiddel dan een echte oplossing.

5. Wel of geen social login?

Een andere manier van inloggen zonder de noodzaak een nieuwe account aan te maken is gebruik te maken van social login: bezoekers kunnen inloggen via bijvoorbeeld hun eigen Facebook- of Twitter-account. Over de waarde van deze vorm van inloggen zijn de meningen verdeeld.

Het belangrijkste voordeel is natuurlijk dat bezoekers geen extra gebruiksnamen en wachtwoorden hoeven te onthouden, niet weer een nieuwe account hoeven aan te maken. Maar, er zijn meerdere afwegingen te maken:

  • Gebruik: in hoeverre maakt jouw doelgroep gebruik van deze sociale media? Het gaat hierbij niet alleen om de vraag of ze er wel of niet gebruik van maken, maar ook hoe intensief. Iemand die een Facebook-account heeft, maar daar niet erg actief mee is, zal minder snel de social login-methode toepassen.
  • Identificatie: in hoeverre past het medium bij de doelgroep, identificeren bezoekers zich met de social media?
  • Zakelijk versus privé: Facebook is voor vele mensen een privé-medium, dus niet voor de hand liggend om dit te gebruiken voor het inloggen bij een zakelijke website.
  • Belang van veiligheid: stel dat Facebook of Twitter wordt gehackt? Wat is dan de mogelijke consequentie voor jouw bedrijf?
  • Privacy: in hoeverre betreft jouw website of App privacy gevoelige informatie? Mensen zullen eerder inloggen met een sociale login bij het kopen van een boek of muziek, dan bij het aanvragen van een zorgverzekering.
Voor Spotify lijkt social login een meer voor de hand liggende keuze dan voor bijvoorbeeld de Consumentenbond, de ANWB of de Libelle.

Voor Spotify lijkt social login een redelijk voor de hand liggende keuze.

Volgens het artikel Online registratie: voorkeur voor social login [infographic] toont 77% van de mensen een voorkeur voor deze vorm van inloggen. Persoonlijk lijkt 77% voorkeur mij erg hoog, maar heb ik hier geen onderzoekscijfers bij. Uit een klein onderzoek beschreven in artikel Traditionele vs. social login: wat kiest de gebruiker? komt naar voren dat 60% van de deelnemers (gebruikers van Facebook en/of Twitter) geen gebruik maken van deze vorm van inloggen. Een interessante discussie is te vinden op Social Login Buttons Aren’t Worth It, waarin duidelijke redenen naar voren te komen kritisch te blijven naar deze mogelijkheid.

6. Maak het registeren de moeite waard

Als een klant zich registreert dan biedt dit het bedrijf een duidelijk voordeel: direct meer inzicht in klantgegevens, meer mogelijkheden tot direct contact en grotere klantenbinding. Een klant weet dit. Maar wat is eigenlijk het voordeel voor de klant?

Robert Cialdini beschrijft het principe van reciprociteit, ofwel wederkerigheid, een belangrijke manier om mensen te overtuigen. Door de klant iets te geven dat hij graag wil hebben, is de kans groot dat hij ook iets voor jou terug doet. Mensen staan niet graag bij een ander in het krijt.

Door registratie kan de klant bijvoorbeeld inzicht krijgen in het bestelproces. Maar als het product de volgende dag geleverd wordt, en de klant er vanuit gaat dat de bestelling goed verloopt, welk voordeel levert dat inzicht dan eigenlijk?

Greetz.nl maakt goed gebruik van het principe van wederkerigheid: door registratie krijg je als klant altijd extra korting. Ineens lijkt het invullen van een paar gegevens een stuk minder vervelend.

En nog veel meer…

Dit artikel gaat specifiek over de eerste stap in het registratieproces. De tips komen voort uit ervaringen opgedaan tijdens eye tracking-testen. Ik heb het formulier waarmee je je kunt registreren buiten beschouwing gelaten, omdat dit een onderwerp opzich is, waar met gemak een heel artikel over gevuld kan worden.

En er zijn veel meer variabelen die een effect hebben op het succes van een registratie. Wat is bijvoorbeeld het gevolg van de benaming (account aanmaken, aanmelden, profiel aanmaken of lid worden)? Hoe kun je het beste de voordelen van registratie benadrukken? En de nadelen overbruggen? Welke eisen stel je aan een wachtwoord en hoe communiceer je dat aan bezoekers? Hoe verloopt een optimaal bevestigingsproces? Kortom, er is nog veel winst te behalen in het optimaliseren van een registratieproces.

Zijn er lezers die split of A/B test hebben uitgevoerd om varianten van registratiepagina’s te testen, die resultaten en inzichten willen delen? Dat lijkt me een mooie aanvulling.

Lees 17 reacties
Anderen lazen ook
  • De 20 beste Magento 2-modules van 2020

Over de auteur

Karin den Bouwmeester

Karin den Bouwmeester is werkzaam als adviseur en onderzoeker op gebied van usability en website optimalisatie: zorgen dat zoveel mogelijk bezoekers ook daadwerkelijk converteren. Zij adviseert klanten op basis van reviews, gebruiksonderzoeken en webstatistieken, onder de naam Userproof.

11 artikelen Meer over Karin den Bouwmeester

Dit artikel heeft de volgende tag(s)

Content
Fw+ NieuwsAlertOntvang direct een e-mailalert als een nieuw artikel over Content wordt gepubliceerd.
Het door u ingevulde e-mail adres is niet correct.
Customer experience
Fw+ NieuwsAlertOntvang direct een e-mailalert als een nieuw artikel over Customer experience wordt gepubliceerd.
Het door u ingevulde e-mail adres is niet correct.
Marketing technology
Fw+ NieuwsAlertOntvang direct een e-mailalert als een nieuw artikel over Marketing technology wordt gepubliceerd.
Het door u ingevulde e-mail adres is niet correct.
Conversie
Fw+ NieuwsAlertOntvang direct een e-mailalert als een nieuw artikel over Conversie wordt gepubliceerd.
Het door u ingevulde e-mail adres is niet correct.
E-commerce
Webshops
Fw+ NieuwsAlertOntvang direct een e-mailalert als een nieuw artikel over Webshops wordt gepubliceerd.
Het door u ingevulde e-mail adres is niet correct.
A/B testen Bestellen Bezoekers Bol.com Coolblue E-mailadressen Greetz HEMA Inloggen Kleertjes Online registratie Registratie Robert Cialdini Social login Spotify Wehkamp
Actueel
  • 14:00 Aan de slag met PR: belangrijke vragen & tips
  • 11:00 10x populair: Clubhouse, SEO-trends & inspirational quotes
  • 08:00 Ode aan de checklist: zo automatiseer je je gedachten
  • zo Verkiezingen, filterbubbels en corona: een digitale worsteling
  • za 8 soorten online video’s die werken voor ondernemers [infographic]
Populair
  1. Hogere plek in Google? Zo schrijf je paginatitels & meta-omschrijvingen
  2. De marketingpsychologie van Coca-Cola
  3. Nederlanders vs. Belgen: 7 belangrijke levenslessen [die jullie mij leerden]
  4. Weg met de Zoom-zombies! 4 tips voor meer charisma in video-calls
  5. Zoekwoordonderzoek in 2021: beter goed gejat dan slecht bedacht
Agenda

Agenda

  1. mrt 11

    Training Instagram marketing

    Verbeter je resultaten met de juiste strategie en de mooiste content
  2. mrt 11

    Training Google Ads Display

    Ga aan de slag met Display, video & remarketing
  3. mrt 15

    Training Google Analytics

    Optimaliseer je websites en campagnes met Google Analytics-data
Meer Agenda-items

Reacties (17)

Log in

Antwoord annuleren

We wijzen je op ons privacybeleid en onze voorwaarden.

  • Jan
    22 juli 2013 om 11:00

    Wat mij verbaast is dat er geen frameworks zijn die dit soort best practices toegankelijk maken voor websitebouwers en -exploitanten. Of zijn deze er wel en heb ik er gewoon nooit van gehoord?

    Het lijkt me duidelijk hoeveel winst, in de vorm van tevreden gebruikers en daarmee tevreden winkeliers, hier te behalen is!

    1 like
    reageer
  • Jurgen Nijhuis
    22 juli 2013 om 16:09

    Het verschil tussen het aanmaken van een account bij een bestelling, of bestellen zonder account, is doorgaans niet meer dan het invoeren van een wachtwoord. Immers, voor de afhandeling vd order moeten toch ook de NAW-gegevens worden ingevoerd. Dat wachtwoord kan de webwinkelier bovendien niet eens bekijken, want die zijn ook in de backend doorgaans versleuteld. Er is dus eigenlijk strikt genomen praktisch geen reden om geen account aan te maken, maar toch stuit het vaak op bezwaren. Het is blijkbaar een psychologische drempel. Als je als webwinkelier het maken van een account als zodanig benoemt en apart als optie aanbiedt zorg je dus bij de bezoeker voor een drempel die er in feite nauwelijks is. Laat je het als aparte optie weg en neem je in het orderformulier een facultatief veld op voor een wachtwoord (met een linkje naar uitleg over wat dat oplevert), dan zal het percentage mensen dat een account aanmaakt (nl. door een wachtwoord in te vullen) toenemen.

    Niet getest overigens, maar dat vermoed ik zo…

    0 likes
    reageer
    • Karin den BouwmeesterAuteur
      22 juli 2013 om 16:29

      Jurgen, ik deel jouw vermoeden absoluut! Ik merk tijdens onderzoek dat mensen een psychologische drempel ervaren bij het woord “account”. In bovenstaande voorbeelden neemt de leukstetaartenshop.nl deze drempel weg door het aanmaken van een account ‘slechts’ een vinkje in het formulier te laten zijn. Ik zou echter graag nog een stapje verder willen gaan door het woord ‘account’ achterwege te laten en te experimenteren met een andere benaming. En maak daarbij ook duidelijk wat de voordelen voor de bezoeker zijn. Lijkt me een mooie case voor een AB test

      0 likes
      reageer
    • Jan
      22 juli 2013 om 16:44

      Misschien zou het helpen om dit vastleggen van een account als laatste stap op te nemen, waarbij je vraagt of iemand van plan is terug te komen, vervolgens de voordelen benoemt (niet steeds alle gegevens in te hoeven vullen) alvorens een wachtwoord te vragen. Vaak is dit namelijk een van de eerste vragen die je voorgeschoteld krijgt, zonder dat je een idee hebt hoe lang het bestelproces gaat duren. Eigenlijk twijfel je nog over je toewijding op de korte termijn, en dan komen wij meteen aan met onze serieuze voorstellen voor de toekomst..

      Je hebt, bij het bieden van een registratiemogelijkheid achteraf, ook eerst “bewezen” dat je een plezierig bestelproces hebt, wat hopelijk de behoefte aanwakkert om in de toekomst vaker zaken te doen.

      Daarnaast zou het waarschijnlijk een groot verschil maken wanneer er wat motivatie aan de velden wordt toegevoegd. Bijvoorbeeld dat het wachtwoord versleuteld wordt opgeslagen en dus ook voor de webwinkel niet inzichtelijk is. En dat het e-mailadres gebruikt zal worden om een bevestiging van de bestelling op te sturen, niet voor reclame van derden.

      Voor ons triviaal maar voor de eindgebruiker misschien net dat stukje zekerheid om de bestelling definitief te maken.

      0 likes
      reageer
  • Anne-Frank Dekkeer
    22 juli 2013 om 16:51

    Op Aegon.nl (https://online.aegon.nl/WSB/sso-box/wayf.html?int_source=/inloggen/) staat een mooi voorbeeld van een financial die social login mogelijk maakt bij internetbankieren. Ik zie daar zelf het nut niet van in (al helemaal niet bij financiële zaken), maar da’s mijn bescheiden mening…

    0 likes
    reageer
    • Karin den BouwmeesterAuteur
      22 juli 2013 om 17:54

      Inderdaad een mooi voorbeeld. Al vraag ik me, net als jij, af in hoeverre dit een succesvol voorbeeld is. Zeker bij het inloggen bij een financiële dienstverlener kan ik me voorstellen dat klanten wel 3 keer nadenken voordat ze een koppeling met FB of LinkedIn leggen. Voor veel mensen blijft het onduidelijk welke gegevens door sociale login al dan niet toegankelijk worden. Het gevoel van controle ontbreekt dus. Wellicht heeft Aegon een andere motivatie om deze vorm van login aan te bieden (bijvoorbeeld imago, of het aanspreken van een jongere doelgroep)?

      0 likes
      reageer
      • Anne-Frank Dekker
        25 juli 2013 om 11:58

        Dat laatste (imago, jongere doelgroep) lijkt een hele plausibele reden om social login aan te bieden. Keerzijde: de financiële sector moet alle zeilen bij zetten om 100% betrouwbaarheid/veiligheid te garanderen/uit te stralen, ik vraag me af of social login daar aan bijdraagt. Ben eigenlijk wel razend benieuwd hoeveel klanten van Aegon gebruik maken van deze vorm van identificatie.

        0 likes
        reageer
      • Leon Jansen
        25 juli 2013 om 16:30

        Karin, een interessant artikel. Vanuit Aegon kan ik wel wat informatie delen, maar niet alles. Op de eerste plaats staat natuurlijk security, privacy etc. Dat verwacht onze klant, dat verwachten wij en dat verwachten onze toezichthouders (AFM, DNB). Wij willen het de klant zo eenvoudig mogelijk maken om in te loggen. Voor de ene klant betekent dit inloggen met een zelfgekozen gebruikersnaam en wachtwoord, voor de andere klant betekent dit inloggen met social ID + PINCODE. Kwa security en privacy is die laatste mogelijkheid niet anders dan de eerste. Hoewel de (klant)perceptie anders is. Als spaarbank is de inlogfrequentie heel anders dan bij een bank met betaalrekening. Veel van onze klanten vergeten hun gebruikersnaam en/of wachtwoord. Door gebruik te maken van zaken die klanten dagelijks gebruiken, namelijk social ID en een 5-cijferige pincode (alle grote bankapps) creëren we een beter mechanisme. Ik kan niet de cijfers delen over het gebruik van social ID + Pincode. Maar geloof me, het aantal mensen wat dit gebruikt ligt vele malen hoger dan algemeen wordt aangenomen. En voor degene die het niet gebruiken…daar hebben we altijd een alternatief voor. De keuze is aan de klant.

        0 likes
        reageer
      • Karin den BouwmeesterAuteur
        25 juli 2013 om 16:51

        Leon, bedankt voor het delen van jullie ervaring bij AEGON. Blijkbaar weegt het gemak van social login op voor deze klanten, ten opzichte van de eerder besproken bedenkingen die mensen hebben.

        0 likes
        reageer
  • Jurgen Nijhuis
    22 juli 2013 om 17:00

    Het buiten een social media platform om gebruiken van de inloggegevens van dat platform lijkt wel handig, maar is verre van aanbevelenswaardig. De potentiële gevaren van account-hijacking en privacymisbruik zijn groot. Gelukkig beginnen steeds meer mensen door te krijgen dat je voorzichtig moet zijn met wat je op het net invult en opslaat.

    0 likes
    reageer
  • Ingeborg Brandsma
    23 juli 2013 om 9:39

    Mooi artikel Karin.

    Wellicht nog een interessante aanvulling is het onderzoek dat Janrain heeft laten doen naar het percentage afhakers in check-outs (UK en US). Interessant is de vraag hoe consumenten aankijken tegen een verplichte registratie. 45% geeft aan de site mogelijk te verlaten en niet meer terug te keren, 17% gaat naar een andere site als dat mogelijk is en 6% verlaat de site hoe dan ook. Als er al eerder een account is aangemaakt, bestaat uiteraard nog het risico dat het wachtwoord is vergeten. Als dit via allerlei omwegen opnieuw opgevraagd of aangepast moet worden, haakt nog eens 82% af. Percepties over social login zijn ook na te gaan in dit onderzoek en kan je mening meer kleur geven:

    Zie tevens http://www1.janrain.com/rs/janrain/images/Industry-Research-Consumer-Perceptions-of-Online-Registration-and-Social-Login-2012-UK.pdf

    0 likes
    reageer
    • Karin den BouwmeesterAuteur
      23 juli 2013 om 11:19

      Dank je voor deze aanvulling Ingeborg, interessante cijfers. Het zou goed zijn een dergelijk onderzoek in Nederland uit te voeren, wellicht treden hier nog wel culturele verschillen op. Leuk onderwerp voor een onderzoeksbureau lijkt me

      0 likes
      reageer
  • Tips and tricks | Pearltrees
    2 augustus 2013 om 21:34

    […] E-commerce: 6 tips voor gebruiksvriendelijke registratie & login […]

    0 likes
    reageer
  • Hanno-wybren Mook
    3 januari 2014 om 10:17

    Interessant artikel, ben alleen wel benieuwd wat de eerste reactie is van de consument als ze de one-page checkout van Leukstetaartenshop.nl voor het eerst zien. Zijn er andere voorbeelden van een one-page checkout, die toegankelijker ogen?

    0 likes
    reageer
    • Karin den BouwmeesterAuteur
      4 januari 2014 om 15:38

      Bedankt! Ik vind de checkout op http://www.kijkshop.nl een goed voorbeeld. Als ik er iets op mag aanmerken is het grijze lettertype in de invulvelden, waardoor het lijkt of deze niet actief zijn. Verder overzichtelijk en gebruiksvriendelijk.

      0 likes
      reageer
  • E-commerce | Online Marketing
    5 juni 2014 om 21:02

    […] bronnen: – http://www.marketingfacts.nl/berichten/e-commerce-in-2013-think-digital – http://www.frankwatching.com/archive/2013/07/22/e-commerce-zes-tips-voor-gebruiksvriendelijke-regist… – […]

    0 likes
    reageer
  • Userproof | E-commerce: 6 tips voor gebruiksvriendelijke registratie & login – Frankwatching
    18 maart 2015 om 14:22

    […] Clicktale). Eén van de oorzaken is het registratieproces: het leidt tot frustratie. Op Frankwatching vindt je een Userproof artikel met een aantal tips om te zorgen dat registratie klanten er niet van […]

    0 likes
    reageer

Nooit meer de beste Frankwatching-content missen?

We wijzen je op onze privacyverklaring.

Volg Frankwatching

  • Over FW
    • Company
    • Adverteren
    • Auteurs
    • Team
    • Terms & Policies
    • Nieuwsbrief
    • Cookie-instellingen
  • Academy
    • Trainingen
    • Opleidingen
    • Online cursussen
    • NIMA-opleidingen
    • Incompany & maatwerk
    • Locaties, adressen & route
    • Opleidingsgids (pdf)
  • Vacatures
    • Communicatie
    • Customer & Commerce
    • Marketing
    • Stages
    • Voor werkgevers
    • Vacature plaatsen
    • E-mail VacatureAlert
  • Contact
    • Werken bij
    • Frankwatching Studio
    • Inzenden Campagne
    • Inz. branded content
    • Aanmelden Agenda
    • Aanmelden Kennisbank
    • Plaatsen Vacature
© Frankwatching 2021 - Creative Commons licentie van toepassing
x
Inloggen met Linkedin
Inloggen met Twitter

of met e-mailadres

  • Inloggen
  • Registreren
Error:
Succes:
wachtwoord vergeten
Error:
Succes:
Error:
Wachtwoord vergeten?
  • Blog
    • Alle artikelen
    • Online marketing
    • Content
    • Social
    • Communicatie
    • CX
    • Trends
    • Artikel inzenden
  • Academy
    • Volledig overzicht
    • Online leren
    • Pakketten
    • Incompany
    • NIMA-opleidingen
    • Agenda
    • FAQ
    • Locaties
    • Opleidingsgids
  • Jobs
    • Alle vacatures
    • VacatureAlerts
    • Carrière & HR
    • Voor werkgevers
    • Vacature Plaatsen
    • Mediakit Jobs
  • Events
    • Upcoming
    • Customer Data
    • Content Conference
    • Conversational Conference
    • Digital Workspace
    • SocialToday
    • Partner worden?
  • Kennisbank
    • Alle whitepapers & webinars
    • Adverteren
    • Aanmelden Kennisbank
  • Over
    • Company
    • Nieuwsbrief
    • Adverteren
    • Frankwatching Studio
    • Auteurs
    • Team
    • Terms & Policies
    • Contact
  • Boeken
    • Alle boeken
    • Boekrecensies
    • Aanmelden boek
  • Agenda
    • Alle agenda-items
    • Events
    • Trainingen
    • Opleidingen
    • Online cursussen
    • Reportages
    • Aanmelden agenda
  • Community channel
    • Alle Community-berichten
    • Bericht plaatsen
  • Meer
    Mijn FW+
    Nieuwsbrief