Site gespot: 1ProcentClub.nl

13

Door van Frankwatching

Print

op woensdag 9 april 2008 om 13:16 uur

1club_logo_frankwatching.jpgDe marktplaats voor ontwikkelingsprojecten. Top of flop?

Wat doet de 1%CLUB?
“De 1%CLUB is een online marktplaats voor kleinschalige ontwikkelingsprojecten, waar particulieren en bedrijven 1% van hun inkomen, tijd en kennis direct kunnen bijdragen aan een project naar keuze.

Op de 1%CLUB beslis je zelf aan welk project je je geld, tijd of kennis wil bijdragen en met behulp van blogs, foto’s, filmpjes en Google Maps kun je online volgen wat er met je geld gebeurt. Lekker direct, betrokken en transparant. Helemaal ontwikkelingssamenwerking 2.0.

Is 1% niet wat veel? Dat ligt er aan hoe je het bekijkt. Probeer maar eens 1% van een pizza af te snijden. De 1%CLUB heeft gekozen voor een richtlijn van 1% omdat dit een dusdanig klein deel is dat het nauwelijks je eigen bestedingspatroon beïnvloedt. En je houdt natuurlijk nog altijd 99% over.”

1club_screenshot_fw.jpg

Waarom de 1%CLUB?
“De 1%CLUB wil een nieuwe doelgroep aan te spreken. Er zijn in Nederland miljoenen jonge mensen met een goede baan die een lekker leventje hebben. Er gaat helaas weinig geld uit deze groep naar ontwikkelingssamenwerking. Onverschilligheid? Misschien, maar de 1%CLUB denkt dat ze op zoek zijn naar een nieuwe vorm van ontwikkelingssamenwerking. Uit een marktonderzoek, uitgevoerd door de 1%CLUB, blijkt dat wat vooral aanspreekt bij deze doelgroep is de eigen keuze en het direct betrokken/geïnformeerd blijven. Ze zijn op zoek naar transparantie, kleinschaligheid, participatie en geefplezier.”

Hoe werkt de 1%CLUB?
“De ontwikkelingsprojecten kunnen door op de 1%CLUB website informatie te vertrekken over de opzet en vooruitgang van hun project de directe steun verwerven van mensen die bereid zijn dergelijke projecten met 1% van hun inkomen, tijd en kennis te steunen. Voor de 1%LEDEN onderscheidt deze marktplaats zich door maximale keuzevrijheid. De leden kiezen zelf welk project ze op welke manier willen steunen.

Door deze transparantie kunnen de 1%LEDEN precies zien wat er met hun bijdrage bereikt wordt, kunnen zij steeds meer betrokken raken bij de projecten en kunnen zij deze steeds beter beoordelen (filterende rol). De project initiatiefnemers kunnen bovendien lering trekken uit de projectaanpak van en samenwerkingsverbanden opzetten met andere initiatiefnemers. Zij kunnen hierdoor een steeds betere propositie neerzetten, wat ten goede komt aan de kwaliteit van de projecten.”

Wat zijn de facts van de 1%CLUB?
“De 1%CLUB website is gelanceerd in april 2008. De eerste projecten staan inmiddels online, de eerste leden hebben zich aangemeld, de eerste donaties zijn binnen. Ons doel is om dit jaar 10,000 leden bij elkaar te krijgen. Met 1% kunnen we veel bereiken vooral als we het met z’n allen tegelijk doen.”

1club_1tegenarmoede.jpg

Wie maakt de 1%CLUB?

“Stichting 1%CLUB is opgericht in februari 2007 en is een initiatief van Anna Chojnacka en Bart Lacroix. De website is ontwikkeld door Accepte, het design en de merkidentiteit werden ontwikkeld door PasdeMerde. De 1%CLUB ontving een opstartsubsidie van NCDO en Ruud Lubbers, Awraham Soetendorp, Naema Tahir en Tineke Lambooy zitten in het comité van aanbeveling van de 1%CLUB.”

Frankwatching in gesprek met Bart Lacroix van de 1%CLUB

Stem op Site gespot

74% 26%

182 stemmen

Redactie FrankwatchingHeb je een interessant onderwerp voor Frankwatching? Geef het dan aan ons door! Onze contactgegevens vind je bij Contact.

Meer over deze auteur: profiel, website

  1. Floris van maakmewakker.nl op 9 april 2008 om 13:27 uur

    MM. idee is leuk uitvoering iets braaf.
    Grootste minpunt is dat er weer wordt uitgegaan van dat je iets moet inleveren… als is het maar 1%
    Zou zelf altijd proberen vanuit een positief iets te communiceren.
    Toch sympathiek en dus een “top”

  2. Anna Chojnacka van 1procentclub.nl op 9 april 2008 om 14:10 uur

    Floris: 99% mag je houden, kan het nog positiever?

    We willen onze aanstaande campagne trouwens helemaal niet braaf maken. Dus als je mee wil denken, neem dan contact op! We stellen je input erg op prijs.

    Gr. Anna

  3. Floris van maakmewakker.nl op 9 april 2008 om 14:23 uur

    @Anna

    denk dat er wel wat leuks te verzinnen is met die 1% of met armoede.
    Wil we meedenken als 1% inspanning :)
    Heb me net ingescheven als “armoetroef” dus je hebt mijn gegevens..

  4. Eefje op 9 april 2008 om 15:20 uur

    Zeer zeker top!!!

    Groetjes Eef

  5. Maarten van maartenzijlmans.nl op 9 april 2008 om 16:33 uur

    Erg leuk initiatief. Uitwerking met procenten is leuk bedacht. Ik denk dat 1% inderdaad een mooie psychologische grens is.

  6. Wilfred Stegeman van markthisdate.com op 9 april 2008 om 23:28 uur

    Hartstikke leuk initiatief! Ik ben zelf een kleine beetje fan van Kiva.org (microkredieten voor kleine ondernemers) waar een enorm netwerk van mensen en organisaties achter zit die zorgen dat het geld bij de juiste personen terecht komt en ook weer wordt terug betaald. Ben benieuwd hoe jullie de kwaliteit van de projecten controleren en ervoor zorgen dat het geld de juiste kant op stroomt?

  7. Taina van techdiva.nl op 10 april 2008 om 09:05 uur

    100% top! Een prachtig principe wordt verpakt in een moderne uitvoering. Laagdrempelige instap, erg goede interface en bovendien: je kan precies bepalen wat er met je donatie gebeurt. Alle projecten hebben een micro-blog waarbij het project in verschillende vorm wordt toegelicht (tekst, video, foto’s of externe links). Erg gecharmeert ook van de “centen-teller” die laat zien hoeveel geld er nodig is om het project te realiseren. Tot slot: de interactie-zijde met andere donateurs is ruim verzorgd.
    Dit is zooooo Ontwikkelingshulp 2.0. ;)

  8. Arnold Steenbeek van heart-selling.nl op 11 april 2008 om 09:33 uur

    Prachtig & Top! De 1%-tip die ik nu heb is waarom TEGEN armoede en waarom niet voor iets? En dat kan van alles zijn: tegen ‘abc’ leidt meestal tot tegenwerking en oppositie. En voor geluk, eerlijkheid, vrede wil iedereen toch? En ik heb een link geplaatst op onze site als 1e 1%-stap van deze week :-)

  9. Anna Chojnacka van 1procentclub.nl op 11 april 2008 om 11:22 uur

    @Wilfred; Kiva is zeker onze inspiratie geweest! De controle op projecten gebeurt bij de 1%CLUB grotendeels door de 1%DEELNEMERS. De projecten zijn altijd zelf verantwoordelijk voor het reilen en zeilen binnen hun project. Daar hoort ook bij dat ze degenen die ze gesteund hebben op de hoogte te houden. De 1%LEDEN trekken aan de bel zodra ze iets zien wat niet klopt. De 1%CLUB grijpt in op het moemnt dat de projecten geen of foutieve informatie verstrekken. Zie de Algemene Voorwaarden op de 1%CLUB site.

    @Arnold: ha, ha, dat was inderdaad een van onze grootste punten van discussie! Uiteindelijk hebben we maar toegegeven ten dienste van duidelijkheid. Dit wil niet zeggen dat we dat niet gaan aanpassen; als de 1%DEELENEMRS een betere “pay off” hebben, passen we het gewoon aan! We doen aan open source marketing, helemaal in de lijn van Ontwikkelingssamwnerking 2.0.

    Ik zie trouwens dat je meteen lid bent geworden, TOP!

  10. Huub van vanburken.com op 15 april 2008 om 22:20 uur

    Zonde van de goed bedoelde energie. Maar waarom niet (al dan niet structureel) rechtstreeks doneren aan een goed doel? En als je het slim doet vraag je ze meteen om een Schenkingsakte (=notariële akte) zodat het doel 5 jaar zeker is van inkomsten en jij je gift jaarlijks van de belasting kunt aftrekken (en dus ook 2x zoveel kunt doneren als je wilt).

    Daar heeft het goede doel nou écht wat aan.

    En als je het dan toch via een tussen partij doet ga dan naar bijv http://www.wildeganzen.nl/ dan wordt je inleg nog verdubbeld ipv dat er servicekosten worden gerekend.

  11. Anna Chojnacka van 1procentclub.nl op 18 april 2008 om 09:12 uur

    Huub: je stelt hele terechte vragen. Ik zal ze een per een beantwoorden.
    @ goede bedoelingen. De toegevoegde waarde van de 1%CLUB is dat het fondsenwerven voor de kleinere initiatieven makkelijker wordt. Er zijn meer dan twintig miljoen websites in Nederland. Het is moeilijk om in dat veld aandacht voor jouw intiatief te genereren. Op het moment dat je je project opzet in een ontwikkelingsland, heb je geen tijd om een uitgebreide campagne op te zetten voor je project. Op de 1%CLUB site komen mensen die op zoek zijn naar een project wat ze aanspreekt; door je project op de 1%CLUB site te zetten kan je dus op een makkelijke manier aan middelen komen. Indien je project veel mensen aanspreekt uiteraard.
    Dat is meteen het tweede voordeel voor (vernieuwende) projecten die niet binnen bestaande subsidiestructuren passen (zoals bijv. die van Wilde Ganzen); ze kunnen via de 1%CLUB evengoed de benodigde middelen bij elkaar halen.
    @strucutreel schenken; we zijn een partnerschap aangegaan met Loyens en Loeff die de Schenkingsakte voor ons kosteloos gaat verzorgen. Hier wordt nu aan gewerkt.

    @ Wilde Ganzen; het geld dat een project bij de 1%CLUB ophaalt, kan in aanmerking komen voor de verdubbeling vanuit de WIlde Ganzen.

    De service kosten van de 1%CLUB bedragen op dit moment 1% van de doanties van de particulieren en 5% van de donaties vanuit het bedrijfsleven. De 1%CLUB heeft op het moment twee medewerkers.

    Huub; als je nog meer vragen hebt; ik hoor ze graag!

    Groetjes, Anna

  12. Davied van Berlo
    Davied van ambtenaar20.nl op 18 april 2008 om 19:33 uur

    Vandaag stond een bericht over ze in de Volkskrant, dus dat hebben ze alvast bereikt ;-)

  13. Josie van dehondkandewasdoen.nl op 20 maart 2012 om 20:36 uur

    Fantastisch initiatief!! Jammer dat het alleen om ontwikkelingslanden gaat. Er zijn in Nederland nog zoveel projecten van mensen die buiten de boot vallen. Denk aan hulphonden die niet meer vergoed worden. Ze slaan niet alleen alarm als er iets is met kinderen / volwassenen in een rolstoel , maar deze mensen zitten ook vaak in een isolement en zijn afhankelijk om altijd maar aan anderen wat te moeten vragen. Met hulphond zijn ze zelfstandiger, veiliger en komen weer onder de mensen…

    Een idee als aanvulling voor jullie club?

Schrijf een reactie


Opmaak uitschakelen