Site gespot: Volgdecrisis.nl

Volg de kredietcrisis in Nederland
Wat doet Volgdecrisis.nl?
“Volgdecrisis is een website die al het nieuws rondom de kredietcrisis in Nederland verzameld en weergeeft in een zogenaamde mashup. Dus wil je even zien hoe het met de crisis in Nederland staat, dan kun je heel snel het laatste nieuws op Volgdecrisis vinden in één groot overzicht.”
[gespot_images]
Waarom Volgdecrisis.nl?
“Voor zover ik weet, is Volgdecrisis tot nu toe de enige mashup over de crisis in Nederland. De laatste tijd zie je dat steeds meer nieuwssites aparte rubrieken aanmaken voor bepaalde onderwerpen, ook voor de kredietcrisis. Iedere website heeft wel relevante unieke content en nieuws over de crisis beschikbaar. Wil je dus de crisis op de voet volgen en van al het nieuws op de hoogte zijn, dan moet je altijd meerdere websites raadplegen om een compleet beeld te krijgen. Daarom kwam ik op het idee om dit op één website weer te geven, een zogenaamde mashup. Toen de crisis steeds meer een hot issue werd, kwam ik op het idee om dit concept daarop toe te passen. Maar in feite is dit concept op ieder onderwerp toe te passen, met een paar wijzigingen.”
Hoe werkt Volgdecrisis.nl?
“Volgdecrisis is in drie blokken verdeeld. Het linkerblok is een verzameling van het laatste nieuws over de crisis via diverse nieuwskanalen. Onder andere nu.nl, nuzakelijk.nl, fd.nl, nrc.nl en nog een aantal nieuwssites. Door middel van Yahoo Pipes kun je het nieuws filteren op bepaalde woorden. Zo wordt het nieuws van bovenstaande sites gefilterd op trefwoorden als kredietcrisis, crisis, financiële crisis en nog een paar varianten. Daaruit komt een rss-feed en dat is vervolgens geïntegreerd in het linkerblok.
Het tweede blok is een overzicht van de laatste tweets die gaan over de crisis. Door middel van de API van Twitter kun je heel gemakkelijk en snel tweets opvragen. Ook de tweets worden gefilterd op de eerder genoemde trefwoorden. Het rechterkanaal is een verzameling van recente video’s met interviews of reportages die gaan over de crisis. Hiervoor is een speciaal account geopend.”
Wat zijn de facts van Volgdecrisis.nl?
“Toen Volgdecrisis online ging, is er een persbericht rondgestuurd. Diverse media berichtten over de site en daardoor waren de bezoekersaantallen erg hoog. Daarna zakte het wat af, maar daar heeft iedere startende website last van. Het is nu de kunst om de bezoekers vast te houden. Via verschillende middelen wil Volgdecrisis het nieuws aanbieden aan geïnteresseerden. Zo kun je het rss-feed in je reader gebruiken, kun je het twitterkanaal met de nieuwsupdates volgen en kun je je abonneren op het eerder genoemde videokanaal.”
Wie maakt Volgdecrisis.nl?
“Volgdecrisis heb ik zelf bedacht, ontworpen en gebouwd. De website is nog in beta. Er zijn namelijk nog een heleboel dingen die je aan zo’n mashup toe kunt voegen. Op de website kun je feedback geven door middel van de button rechts in beeld.”
Frankwatching in gesprek met Anne Jan Roeleveld van Volgdecrisis.nl