Augmented X-Mas: augmented kerstfoto’s maken
Met de kerstapp Augmented X-mas voor iOs, kun je augmented foto’s maken in kerststijl (bijvoorbeeld voor het haardvuur of met de kerstman) met je iPhone of iPad2. Henk-Jan Eising van Lazy Ants vertelt.
Wat is Augmented X-Mas?
“Augmented X-Mas is een kerstapp voor iOS. De app combineert de traditionele gezelligheid van de kerst met de meest vernieuwende en innovatieve techniek Augmented Reality. Met Augmented X-Mas maak je deze kerst de leukste, mooiste of meest bijzondere foto’s! Download, naast de app, via de website de speciale markers. Zodra je met je iPhone of iPad2 naar de markers kijkt verschijnt het kerstobject. Maak vervolgens foto’s van je eigen virtuele open haard. Dans met de kerstman of versier je virtuele kerstboom. Maak foto’s van je sneeuwpop – en dat terwijl er nog helemaal geen sneeuw is gevallen. Alles is mogelijk! Natuurlijk kun je de gemaakte foto’s delen met je vrienden en familie, via Facebook, Twitter of e-mail.”
[gespot_images]
Waarom dit initiatief?
“Augmented X-Mas is een van de eerste kerstapps voor iOS die gebruik maakt van Augmented Reality. We willen deze bijzondere techniek bij het grote publiek bekendheid geven. Met een iOS app denken we dit doel te kunnen bereiken. En natuurlijk lijkt het ons fantastisch als iedereen met onze app de leukste kerstfoto’s maakt en op deze manier zijn steentje bijdraagt aan de kerstsfeer in Nederland! Verder hebben we de techniek helemaal in huis ontwikkeld. Hierdoor weten we precies wat wel en niet mogelijk is en konden we de markers, website en app helemaal op elkaar afstemmen.”
Hoe werkt Augmented X-mas?
“Eerst download je de app in de store ($0.99) en bezoek je de website. Print de markers en zet deze in elkaar. Vervolgens kun je foto’s maken van de verschillende Kerstscenes, onder andere de open haard, de kerstboom, een sneeuwpop, cadeautjes, de kerstman etc. Nadat je je foto hebt gemaakt kun je deze opslaan op je iPhone of iPad2, versturen via e-mail of delen via Facebook of Twitter.”
[vimeo]https://vimeo.com/33788097[/vimeo]
Wat zijn de facts?
“Met een kerstapp kun je natuurlijk niet al te vroeg pieken, maar te laat is ook echt te laat. We wilden de app zo goedkoop mogelijk aanbieden zodat zo veel mogelijk mensen de app konden gebruiken en de prijs in elk geval niet een argument zou zijn om de app niet aan te schaffen. Het ging ons zoals gezegd ook om het uitlichten van Augmented Reality. We denken dat deze techniek de komende jaren erg in opkomst zal zijn en natuurlijk willen we graag laten zien wat wij zoal in huis hebben.”
Wie is er betrokken bij Augmented X-Mas?
“Het ontwerp en concept van de app hebben wij (LazyAnts) helemaal zelf opgezet. Ook de grafische vormgeving, user interface en het bijpassende webdesign. De uiteindelijke app is ontwikkeld door een externe programmeur.”