Coachi: Online ontwikkelingsplatform

Gemakkelijk online een coachingstraject volgen. Een gesprek met Frits Willem Bakker over Coachi.

Wat doet de site?

“Coachi is een webbased coachingsplatform waarin coachee’s samenwerken met coach(es) aan hun ontwikkeling en ambities. Coachee’s houden zelf hun persoonlijke ontwikkeling bij en communiceren met hun eigen coach(es).”

[gespot_images]

Waarom deze site?

“Coachi helpt mensen zichzelf en anderen efficiënt te ontwikkelen. Door Coachi kun je, zowel individueel als samen met een groep, werken aan je ontwikkeling. Dit gebeurt via je coach(es) of adviseurs wanneer jij dat wilt. Het doel is om alle middelen binnen Coachi beschikbaar te stellen om persoonlijke ontwikkeling en coaching makkelijk maken. Denk hierbij ook aan documenten, grafieken, audio, video, gedeelde realtime documenten, chat en forums.”

Hoe werkt de site?

“Het platform is 24/7 online beschikbaar en een up-to-date en je ontwikkelportfolio is voor alle betrokkenen inzichtelijk. Het gebruik is eenvoudig en praktisch: je registreert, krijgt een account en maakt een persoonlijk profiel aan. Vervolgens beschrijf je “smart” een of meerdere ontwikkelpunten. Hieraan wijs je naar keuze één of meerdere coache(e)s toe. Per ontwikkelpunt houden je coach en jij interactief de voortgang bij, gebruikmakend van Skype, forums en wiki’s waardoor verslaglegging altijd up2date en centraal beschikbaar is.

Documenten, websites, films en andere bestanden kunnen eenvoudig worden toegevoegd door coach of coachee om het ontwikkelpunt invulling te geven of te verduidelijken. Gesprekken en verslaglegging kunnen tot op de dag nauwkeurig worden teruggehaald door automatische back-ups en logs. Voorbeeld is het gebruik van Coachi door topschaatsers die, buiten de schaatsbaan, online contact houden met meerdere coaches over fysieke en technische voortgang.”

Wat zijn de facts?

“Het business model is simpel: iedere Coachi gebruiker betaalt voor een account 249 euro per jaar.  Hiervoor kan ongelimiteerd en in een eigen privé ruimte op het web, gewerkt worden aan de persoonlijke ontwikkeling. De coachee bepaalt met welke coach(es) hij wil samenwerken en toegang wil geven tot zijn platform. Alle moderne communicatiemiddelen, zoals geïntegreerde Skype, Wiki’s, persoonlijke forums en chat, zijn hiertoe aanwezig.

Het bedrag wordt in de praktijk terugverdiend in effectiever coachen door realtime vastlegging en altijd, overal beschikbaarheid van een up-to-date ontwikkelplan en coachingmogelijkheid. De besparing zit in de tijdswinst door het terugbrengen van reistijd, maar ook tijd nodig voor verslaglegging. De toepassing is breed: inmiddels hebben verschillende trainingsbureaus, coachingsbureau’s en scholen zich aangesloten, net als gewest Zuid-Holland van de Nederlandse Schaatsbond.”

Wie maakt de site?

“Peter Roemeling is mede-oprichter van Coachi en is sinds januari 2009 operationeel verantwoordelijk voor de ontwikkeling van het platform. Peter is zelf sinds 1999 als coach actief. Koos van Raalte is ook oprichter van Coachi. Koos is zelf sinds 1999 als coach actief en is een ervaren ondernemer. Ikzelf ben de andere oprichter. Ik ben sinds mei 2009 operationeel verantwoordelijk als directeur en houd me bezig met de activiteiten rondom sales, marketing, samenwerkingen en gebruikerbeleving. Hiervoor bekleedde ik verschillende commerciële functies in het bedrijfsleven en ben ik commercieel coach. Daarnaast bestaat het team uit Richard Henderickx ( internet-ondernemer en strategisch adviseur), Ruud Overwater (grafische vormgeving) en 2 ontwikkelaars, Arnout Vree en Sebastiaan Berm.”