Event gespot: The Mobile City

Alles over de mobiele en locatieve media en de invloed op de stad.
Wat is er op The Mobile City te doen?
Hoe verandert de mobiele telefoon onze relatie met de stad? Wat is de invloed van GPS-navigatie op onze ervaring van ruimte en plaats? Wat betekent dit voor onze ideeën over mobiliteit? Wat betekent de opmars van mobiele informatie-, communicatie- en identificatiediensten voor de manier waarop wij met elkaar samenleven in de stad? En hoe kunnen architecten, stedenbouwkundigen en nieuwe media-ontwerpers hierop inspelen? Deze thema’s komen aan de orde op de conferentie The Mobile City.
[gespot_images]
Wie spreken op The Mobile City?
Keynote sprekers zijn:
- Malcolm McCullough University of Michigan. Pleitbezorger van ‘human centered design’, het idee dat vormgevers en architecten menselijk gedrag op specifieke locaties als uitgangspunt moeten nemen voor hun ontwerp – ook bij het ontwerpen van diensten voor locatieve en mobiele media. Auteur van het door architecten en ontwerpers geroemde Digital Ground.
- Stephen Graham Hoogleraar Human Geography, Durham University (UK). Kijkt met een kritisch oog naar actuele ontwikkelingen op het gebied van mobiele media. Welke rol speelt software in de sociale processen die plaatsvinden in de stad? Auteur van het boek Splintering Urbanism en The Cybersociety Reader.
- Tim Cresswell Hoogleraar Geografie aan de University of London. Doet onderzoek naar de sociale en culturele kanten van mobiliteit. Auteur van het boek ‘On the Move. Mobility in the Modern Western World.’
- Christian Nold Expert op het gebied van locatieve mediakunst. Werkt ook zelf als kunstenaar. Is geïnteresseerd in nieuwe toepassingen van locatieve media.
- Naast de keynote sprekers zal er ook een aantal korte projectpresentaties plaatsvinden van praktische toepassingen op het gebied van locatieve en mobiele media.
Voor wie is The Mobile City bestemd?
De doelgroep bestaat uit architecten, stedenbouwkundigen, ontwerpers op het gebied van nieuwe media, technologie-ontwikkelaars, onderzoekers op het gebied van geografie, stedelijke cultuur, filosofie, communicatiewetenschappen, stadssociologie, bedenkers van nieuwe locatieve mediadiensten en mediakunstenaars.
Wanneer vindt het plaats?
The Mobile City vindt plaats in Rotterdam, Nederlands Architectuur Instituut, donderdag 28 februari. 10.30 uur – 21:00 uur.
Waar kan ik me inschrijven voor The Mobile City?
www.themobilecity.nl