Fail.nl: LOL om jouw filmpjes

Op fail.nl worden jouw eigen grappige foto’s en video’s beoordeeld, besproken en eventueel getipt op sociale netwerken. In gesprek met Arjan Brinkman over fail.nl.

Wat kun je ermee?

“Op fail.nl kan iedereen zich gratis registreren en vervolgens met een paar klikjes een grappige ‘Fail’ foto of video uploaden. Foto’s en video’s kunnen besproken, beoordeeld, getipt via sociale netwerken zoals Twitter en Facebook, en doorgemaild worden. Ook bieden we de mogelijkheid om een item in te sluiten op je eigen website.”

[gespot_images]

Waarom dit initiatief?

“Fail is een woord dat de afgelopen jaren steeds vaker gebruikt wordt op het internet wanneer iemand wil benadrukken dat iets verschrikkelijk fout, verkeerd of mislukt is. Vergelijkbare termen zijn OMG (Oh My God) en LOL (Laughing Out Loud). Omdat het zo vaak gebruikt wordt heeft het woord zich ontwikkeld als volwaardige term waarmee een bepaald soort content wordt vertegenwoordigd. Dit is dan ook exact de reden dat we een aparte site hebben ontwikkeld voor dit type content; videoplatformen zijn er tenslotte genoeg en daarom richten wij ons liever op een populaire niche.”

Hoe werkt het

“Iedere bezoeker kan zich binnen een minuut gratis aanmelden. Na activatie van het account (via e-mail) kan iedereen ongelimiteerd foto’s en video’s uploaden. Alle uploads verschijnen in het desbetreffende hoofdkanaal, zodat er op gereageerd en gestemd kan worden. Iedere dag wordt er een selectie gemaakt van de beste en leukste content. Deze worden vervolgens zichtbaar op de frontpage en staan daardoor extra in de schijnwerpers.”
..

Wat zijn de facts?

“Omdat fail.nl pas een paar dagen geleden gelanceerd is, zijn er nog weinig cijfers bekend. Uiteraard hebben we  wel een doel en dat is dat we binnen een jaar op minimaal 10.000 unieke bezoekers per dag willen zitten. Een tweede doel is het creëren van een betrokken community die zorgt voor een constante input aan nieuwe content. User Generated Content heeft volgens ons nog steeds de meeste kans van slagen.”

Wie is betrokken?

“uQlick Media is verantwoordelijk voor het idee, ontwikkeling en uitvoering van fail.nl.  uQlick Media is een kleine onderneming die inmiddels 4 jaar actief is in de Internetbranche, en diverse websites heeft ontwikkeld waaronder de bekende weblog Skoften.net.”