Tafelreserveren.nl: Gratis reserveren bij je favoriete restaurant

Via
Tafelreserveren.nl
kun je in bijna ieder restaurant in Nederland gemakkelijk en gratis een tafel reserveren. In gesprek met projectmanager en oprichter Josse Zwols.

Wat is het?

“Tafelreserveren.nl biedt een platform tussen restaurants en consumenten waarbij de consument heel gemakkelijk een tafel kan reserveren in het restaurant van zijn of haar keuze. Waar het in de hotelwereld de normaalste zaal van de wereld is om je kamer online te boeken is dit bij tafelreserveringen in restaurants nog lang niet het geval. De site probeert hier verandering in te brengen.”

[gespot_images]

Waarom dit initiatief?

“De bestaande concepten zoals bijvoorbeeld SeatMe en Iens bieden de mogelijkheid van online reserveren bij een beperkt aantal restaurants, wij bieden de mogelijkheid om bij bijna elk restaurant in Nederland te reserveren. Wij hebben hiervoor een callcenter beschikbaar dat de reserveringen direct doorbelt, de gast krijgt meestal binnen tien minuten een bevestiging.

Daarna kan het restaurant aangesloten worden op ons real-time systeem dat er voor zorgt dat de tafel direct gereserveerd is, het is dan een self-service systeem geworden. De reserveringen kunnen dan binnenkomen per sms, mail, fax of via ons systeem online. Ons streven is dus dat het callcenter straks niet meer nodig is en alle restaurants zichzelf kunnen redden met onze software. Daarnaast proberen we te concurreren met de bestaande reviewsites. Omdat wij weten wie er waar heeft gegeten kunnen we meer waarde hechten aan een review, het is namelijk een mening van iemand die daar ook daadwerkelijk heeft gegeten. Dat is bij andere sites nog wel eens afwachten. Natuurlijk kunnen ook gasten reviews achterlaten die niet via ons hebben gereserveerd, maar dat onderscheid zal duidelijk te zien zijn op onze pagina’s.”

Hoe werkt het?

“De site werkt eigenlijk in drie stappen: zoek een restaurant, kies een tijd en laat je gegevens achter. Afhankelijk van of het restaurant al met het systeem werkt, zul je direct een bevestiging krijgen. De volgende dag krijg je van ons een verzoek tot een review. Het achterlaten van een review levert je punten op die uiteindelijk korting geven op een volgend etentje bij de aangesloten restaurants.”

Accepteer cookies

Wat zijn de facts?

“De site is officieel sinds vrijdag 4 februari live maar we testen al een aantal weken met een honderdtal restaurants. De reacties zijn positief omdat ons systeem op basis van commissie en niet met vaste kosten werkt.

De restauranthouder betaalt 1 euro per couvert (gast) en we merken dat dit een bedrag is wat ze graag over hebben om die lege tafels te vullen. Mocht er bijvoorbeeld geen behoefte zijn aan reserveringen op een bepaalde avond (omdat er bijvoorbeeld genoeg mensen komen binnenlopen) dan kunnen ze dit in het systeem dichtzetten.”

Wie is er betrokken?

“Projectmanager en oprichter van Tafelreserveren.nl ben ik, Josse Zwols, en ik werk samen met een investeerder. Verder is er veel gebruik gemaakt van externe expertise op het gebied van UI, SEO en marketing.”