Matchen op basis van een nieuwe techniek binnen de sociale psychologie. Een gesprek met David den Braver.
Wat doet de site?
“Jumel brengt mensen bij elkaar die goed bij elkaar passen. Het is een wetenschappelijk ontwikkelde relatiewebsite op basis van sociale psychologie en een volledig nieuw wiskundig model om het karakter te bepalen. De ideale partner betekent voor iedereen iets anders, dus je kunt geen algemene regels toepassen over welke karakters goed bij elkaar passen. Want dat verschilt per persoon. Jumel is de enige website die kan bepalen of een eigenschap die je in iemand zoekt heel belangrijk voor je is, of dat het je eigenlijk niet heel veel uitmaakt.
Jumel wordt op dit moment ontwikkeld en zoekt nog testpersonen. We ontwikkelen Jumel samen met de mensen die uiteindelijk de website zouden kunnen gebruiken. Iedereen met interesse in het karakter, sociale psychologie of die gewoon nieuwsgierig is naar de aanpak van Jumel is van harte welkom om gratis mee te testen!”

Waarom deze site?
“Onderzoek toont aan dat karaktereigenschappen voor een groot deel bepalend zijn voor het langdurige succes van een relatie. Het verschilt echter per persoon welke karaktereigenschappen het meest belangrijk zijn. Iemand kan heel veel waarde hechten aan orde en netheid, terwijl voor iemand anders het veel minder uitmaakt of een partner netjes of juist wat slordiger is. En dan is je karakter ook nog eens niet elke dag hetzelfde. Je bent niet elke dag blij en opgewekt, je hebt ook wel eens rotdagen. Hoe je hiermee omgaat, en welke eigenschappen voor iemand het meest belangrijk zijn, dat kon tot nog toe niet worden bepaald. Jumel kan dat wel.”
Hoe werkt de site?
“Nadat je bent geregistreerd, worden er een aantal vragen gesteld. Bijvoorbeeld waar je woont, waar een partner mag wonen en of je kinderen hebt. Daarna krijg je een karaktertest. Hier kan je gebieden aangeven. Ben je geremd, een beetje of heel los? Als laatst kun je een foto uploaden, pas dan kun je matchen met anderen.”

Wat zijn de facts?
“Jumel zit nog in de testfase. Sinds de lancering van de Betafase zijn rond de 400 deelnemers druk aan het Jumelen, ongeveer 50% dames en 50% heren in verschillende leeftijdscategorieën. Niet alle testpersonen zijn vrijgezel. Veel mensen doen puur mee uit interesse. En in deze fase is dat prima.
Ondanks dat Jumel in de testfase zit, waardoor het systeem nog niet heel streng voor je selecteert, is de eerste relatie al via Jumel ontstaan. We zullen deze praktijktest van onze theorie natuurlijk nauwlettend blijven volgen…”
Wie maakt de site?
“Jumel wordt ontwikkeld door 3 bedrijven (Begin&theMiddle coördineert, Yes2Web bouwt, LMP doet de communicatie strategie) en een Universiteit Sociale Psychologie. Door de combinatie van techneuten, sociaal psychologen en communicatiestrategen ontwikkelt Jumel zich tot een zeer effectieve en unieke website.”
Stem op Jumel
84 stemmen











Ik zou op dit moment roepen ‘flop!’ want er is nogal wat ruimte voor verbetering. Het concept van een wetenschappelijk / wiskundig model is prima en sluit ook aan op de complexiteit die veel vrijgezellen ervaren bij het daten.
De test (profielbepaling) doet nogal ‘Parship’ aan, maar dan zonder humor of variatie. Daar zit al een verbeterpunt.Waar ik echter het meeste over viel was het feit dat je een heel scala aan vragen voor je kiezen krijgt om vervolgens op een nogal plat ogende ‘rate-my-face’ pagina terecht te komen. Hier zie ik niets wetenschappelijks terug, alleen maar: “Hoe lekker vind je deze dame eruit zien?”.Ik ben wel benieuwd hoe dit zich verder gaat ontwikkelen. Ik hoop dat het nog een stuk beter wordt, want nu is het één van velen en hoeft de competitie zich nog niet echt zorgen te maken. Met een goede inzet van de wetenschap en met het doortrekken van deze lijn in het hele concept valt er veel meer uit te halen. Niet alleen voor dating, maar ook voor het vinden van personeel, het vinden van freelancers en zo voort.
Ik ben vooral benieuwd hoe ze wat ze onder de motorkap hebben weten te verbeteren naar hun toekomstige gebruikers gaan communiceren. Hun USP lijkt me te klein ten opzichte van de marktleiders.
[...] Frankwatching.nl vond Jumel interessant genoeg om in hun rubriek “site gespot” te plaatsen. Bezoekers van Frankwatching konden via site gespot een profiel invullen en laten weten wat ze er van vonden. En dat pakte goed uit! 70 procent van de stemmers hebben Jumel het positieve oordeel “duim omhoog” gegeven waaruit blijkt dat een ruime meerderheid enthousiast is over de kant waar Jumel naartoe aan het groeien is. [...]