Clipster: Aanpasbaar videokanaal voor Facebook pages
Clipster is een unieke app om een volledig op maat gemaakt videokanaal op te zetten voor je Facebook fanpagina. De app maakt het mogelijk om zowel YouTube als Vimeo video’s toe te voegen aan je fanpagina. Het is simpel te beheren en volledig aan te passen naar eigen wens. Loek Wermenbol vertelt over de app.
Wat is Clipster?
“Clipster is een unieke app om een volledig aan te passen videokanaal voor je Facebook fanpagina te creëren. Uniek omdat het als enige een volledig te branden kanaal biedt. Je kunt zo vaak wijzigen als je maar wilt en is dus ook actiematig in te zetten. Ook is het uniek omdat het je de mogelijkheid biedt om élke willekeurige YouTube én Vimeo video toe te voegen, in tegenstelling tot andere apps die je slechts één kanaal laten importeren. En het werkt op alle moderne mobiele devices, inclusief branding, social options én directe toegang tot je video libary door middel van thumbnails.”
[gespot_images]
Waarom dit initiatief?
“Als Outpost11 werken we al jaren voor vele prachtige Nederlandse merken. Maar daarnaast denken we altijd na over nieuwe manieren hoe merken en bedrijven zich nog beter online kunnen profileren. Facebook neemt een steeds belangrijkere rol in in communicatie. Kijk naar Heineken die niet meer de URL van de website, maar die van de Facebook-pagina in de commercial toont. Steeds meer marketeers krijgen door dat communicatie via één kanaal op de lange termijn het meeste op zal leveren. Facebook is daar voor vrijwel alle merken het perfecte kanaal voor. Eén ‘duimpje’ is genoeg om een langdurig contact met je bezoeker aan te gaan. Echter is het dan wel van belang om je content goed ‘over te brengen’ naar Facebook en de mogelijkheid te hebben het op de juiste manier te branden. Het huidige aanbod video-apps voldoet daar niet aan. Er werd geen rekening gehouden met de wensen van de marketeer. Daarom ontwikkelde wij deze app en zullen we het vanuit die gedachte ook blijven optimaliseren en verbeteren.”
Hoe werkt Clipster?
“In slechts een paar minuten heb je je eigen videokanaal opgezet voor je Facebook fanpagina. Zo simpel is het: zoek via Clipster naar de YouTube of Vimeo video’s die je wilt tonen en voeg ze direct toe aan je videokanaal. Het beheren van je video’s is erg eenvoudig dankzij handige categorieën en een ‘drag&drop’-functionaliteit om je video’s in de juiste volgorde te zetten. De app biedt je de unieke mogelijkheid om je videokanaal volledig aan te passen naar jouw wensen. Niet alleen de lettertypes, tekstkleur en tekstgrootte zijn aanpasbaar. Ook kun je de kleur van je videokanaal veranderen en een groot achtergrondbeeld toevoegen om zo de integriteit van je pagina te behouden en een herkenbare ‘look & feel’ van je merk of bedrijf te creëren. Clipster helpt je om de betrokkenheid van je fans te verhogen doordat ze eenvoudig je video’s kunnen delen en er commentaar op kunnen geven. Wat het ook uniek maakt is dat jouw fans Clipster – en dus jouw video kanaal – op zowel hun pc, tablet als smartphone kunnen gebruiken.
Clipster is gratis voor alle Facebook fanpagina’s tot en met 500 likes. De gratis versie biedt beperktere mogelijkheden om je videokanaal aan te passen dan de betaalde versie. De abonnementskosten voor de betaalde versies zijn gebaseerd op het aantal likes dat een pagina heeft. Elke betaalde versie kan gebruik maken van al de mogelijkheden die Clipster te bieden heeft. Daarbij biedt Clipster bureaus en grote bedrijven speciale ondersteuning met haar Agency & corporation program. Met deze speciale ondersteuning maakt Clipster het voor bureaus en grote bedrijven heel eenvoudig om tegen lage kosten en met weinig inspanning toegevoegde waarde te creëren voor hun gebruikers en/of klanten.”
https://www.youtube.com/watch?v=jhm_-fCzIsI
Wat zijn de facts?
“Clipster heeft drie weken geleden haar soft launch gehad. In de tijd tot de officiële lancering, die plaatsvond op 17 april 2012, en in de twee dagen erna hebben we inmiddels 20.000 likes, praten er ruim 5.400 mensen over en zijn er ruim 1000 geregistreerde kanalen. De hele dag door komen de registraties nu binnen uit alle hoeken van de wereld.”
Wie is er betrokken bij Clipster?
“Concept en realisatie van Clipster ligt bij het Internetbureau Outpost11. Exploitatie is gerealiseerd door Clipster B.V.”