Cloudymero: Een nieuwe startpagina


Cloudymero
is een vernieuwde startpagina. Hier vind je geen kale rijtjes tekst, maar kleurrijke logo’s, reviews van links en een interactief overzicht van de meest populaire links gegenereerd door de gebruikers. Reinoud ten Cate vertelt.

Wat is het?

Cloudymero is een vernieuwde startpagina, met een mix van Startpagina.nl, Kadaza.nl en Symbaloo. We geven net als startpagina een overzicht van links over een bepaald onderwerp. Nu kan je nog zoeken in een beperkt aantal onderwerpen, maar dit moet in samenwerking met onze gebruikers snel gaan groeien. Alleen niet te snel, want we willen geen wirwar van irrelevante links krijgen en willen daarom wat controle kunnen uitoefenen op nieuwe pagina’s en links op pagina’s die worden toegevoegd.”

[gespot_images]

Waarom dit initiatief?

“De vele echte startpagina’s die zo succesvol zijn hebben eigenlijk geen innovatie doorgemaakt. Wij vervangen de kale rijtjes tekst met kleurrijke logo’s, een leuk design, reviews van deze links en een interactief overzicht van de meest populaire links gegenereerd door onze gebruikers! En met de opkomst van tablets denken we dat visuele startpagina’s steeds beter gaan werken.”

Hoe werkt het?

“Als gebruiker kan je op zoek naar relevante links van uiteenlopende onderwerpen. De meest populaire links van een bepaald onderwerp staan in de cloud. Van subcategorieën kunnen ook weer clouds ontstaan door er op te klikken. Hoe groter het blokje, hoe populairder de link. De populariteit van een link wordt bepaald door het aantal clicks én de waarderingen van gebruikers. En voor ‘webshops’ (sites waar je voor commerciële doeleinden terecht kan) geven wij de mogelijkheid voor reviews. Zo weet je van te voren of de webshop wel ok is en zie je positief of negatief commentaar.”

[vimeo]https://vimeo.com/24412594[/vimeo]

Wat zijn de facts?

“We zijn net online. Leerpunten: zeker niet alles zelf willen doen: juist samen met gebruikers werken aan de beste pagina’s en ze daar ook aan mee laten verdienen. Dus als platform werken. Ons businessmodel: affiliate-inkomsten en wellicht wat reclame in de vorm van een enkel commercieel blokje in de ‘cloud’.”

Wie is er betrokken?

“Er hebben twee programmeurs, een designer en een aantal mensen voor het vergaren van alle linkjes gewerkt aan dit concept.”