Site gespot: Nakko

Gratis mobiele content maken, delen en downloaden. Top of flop?

Wat doet de site?

Nakko.com is een site waar bezoekers gratis ringtones en andere mobiele content kunnen maken, converteren, delen en downloaden. Daarnaast biedt Nakko content aan van derden, waaronder bands die hun nieuwste releases willen promoten, en een grote hoeveelheid games. Nakko maakt zelf ook content, iets dat we na acht jaar werken in de mobiele entertainment branche aardig onder de knie hebben.

Vanuit deze ervaring is ook het platform ontworpen, met een back-end die het voor de gebruiker mogelijk maakt om met een paar keer klikken content te maken. De achterkant schaalt en transcodeert audio, beeld en video voor de maximale kwaliteit passend bij elk van de ruim 1000 ondersteunde modellen mobiele telefoons. Voor de gebruiker is dit allemaal gratis, we heten niet voor niets Nakko…. Zelfs de sms-jes die we versturen om content af te leveren bij de gebruiker zijn gratis. Dit kunnen we doen door ondersteuning van Hi die vanaf het begin erg enthousiast was over dit initiatief.”

[gespot_images]

Waarom deze site?

“In de eerder genoemde 8 jaar hebben we met lede ogen moeten aanzien hoe de markt veranderde van een opwindende nieuwe business naar een marketing-spel dat volledig is gericht op snel geld verdienen door met name kinderen in een abonnement te lokken. De rattenvanger van Hamelen heeft zijn fluit ingeruild voor een legertje mongoloïde knuffels die met elkaar wedijveren voor De-Meest-Irritante-Geluid-Award! Het werd dus tijd voor iets anders…. en dat is uiteindelijk Nakko geworden.”

Hoe werkt de site?

“Naast het maken en downloaden van content kun je op Nakko de inhoud van jouw verzameling content laten zien én horen op Hyves en – binnenkort – op alle sites die OpenSocial ondersteunen. Content laten versturen naar de telefoon van iemand anders is ook een veel gebruikte feature op Nakko. Bovendien heeft Nakko een IM-bot die een gebruiker op de hoogte stelt, via bijvoorbeeld MSN, dat zijn files klaar staan of dat iemand commentaar heeft gegeven op één van zijn items.”

[vimeo]https://www.vimeo.com/clip:914030[/vimeo]

Wat zijn de facts?

“We zijn live sinds half november 2007. Afgelopen maand had Nakko meer dan een half miljoen pageviews op de website en de mobiele site m.nakko.com. Het bezoek komt uit meer dan 100 landen, waarvan 50 % uit Nederland. Zo’n 30% van de leden is iPhone gebruiker, 1 op de 10 nieuwe bezoekers converteert naar lid.”

“Nakko heeft content-acties gedaan voor of werkt samen met Hi, KPN, Telfort, CosmoGIRL!, WK Amsterdam, webellen.nu, zecco.com en soccershowdown, Magnetron music.”

Wie maakt de site?

“We zitten hier met 4 mensen, Len Clabbers, Henri de Mooij, Roald de Vries (parttime) en ikzelf (Philip Kolb) en worden technisch ondersteund door internetbureau Holder dat ook de eerste versie van de website heeft gebouwd. Omdat we heel hard groeien zijn we naarstig op zoek naar nieuwe collega’s met Ruby on Rails ervaring, dus wie nog iemand weet…”

Frankwatching in gesprek met Philip Kolb van Nakko.com