Kodak bespot zichzelf in video

Kodak videoEen erg openhartige interne Kodak video scoort op dit moment hoog in de virale video hitlijsten. Een acteur met zilvergrijs haar geeft op een podium een presentatie over de geschiedenis van Kodak. Onderweg wijkt hij ineens van zijn pad af en barst vervolgens volledig los in een soort energieke pitchtalk voor het nieuwe Kodak. De video zit vol zelfspot en was oorsponkelijk alleen bestemd voor intern gebruik en besloten bijeenkomsten. Volgens geruchten is het filmpje vanaf het eigen intranet geupload naar YouTube.

De video is op YouTube inmiddels al meer dan 100.000 maal bekeken. 

Een van de commentaren daar: “Is this a real commercial? If so, Kodak will now rocket back up to popularity. Gotta love a company that can make fun of itself.”

Kodak is intern al jarenlang bezig met een transformatieproces en is al volop met het digitale tijdperk bezig. Maar de buitenwereld beleefde dat heel anders. Zo weet bijna niemand dat Kodak, na Canon en Sony, de derde partij is op de markt van digitale camera’s. Het slechte nieuws: het marktaandeel staat fors onder druk en de tijd begint wederom te dringen.

Mogelijk dat ze met deze (al dan niet geplande) virale video ontdekken hoe ze ook in de buitenwereld weer een beter plaatje neer kunnen zetten? Wie A zegt moet ook B zeggen… En welk merk volgt?

Via: AdvertisingAge

4698x gelezen 6 reacties del.icio.us Furl reddit NUjij.nl MSN Reporter eKudos

6 reacties op dit bericht

  • mf
    6 January 2007 om 12:57

    Leuk filmpje; ben het overigens niet met je eens dat Kodak hierin zichzelf bespot. Vind het juist positief dat je een dergelijke emotie toont als bedrijf.

  • Frank Janssen
    6 January 2007 om 13:08

    Bespotten staat ook voor de draak steken, op de hak nemen. In die betekenis heb ik het gebruikt. Voor alle duidelijkheid: ook ik vind het een gebaar van kracht, zeker als ze op deze weg doorgaan.

  • Matthias Blom
    8 January 2007 om 13:04

    ik twijfel een beetje aan de “gelektheid” van dit filmpje…

  • Pieter
    8 January 2007 om 14:45

    Blijft interessant, hoe bedrijven youtube etc. als marketing instrument in gaan zetten

  • greg
    8 January 2007 om 17:33

    test

Reacties elders

  • Iphi » Blog Archive » Kodak is terug
    2007-01-08 15:58:32

    [...] Bedoeld op het internet terecht gekomen om daar verandering in te brengen, daar kan je zeker van zijn, maar dat doet niets af aan ‘t feit dat het een mooie rant is: (via) Filed under iphi, fotografie, video, leuk having Leave a Comment [...]

Reageer op dit bericht