Online Campagne Top 5: Branding

Wil je de impact van je online campagne vergroten? Denk dan eens aan opvallende, in het oog springende advertentievormen zoals Take-overs, Billboards, Layers of een Video2HalfpageAd. Deze impactvolle formaten zijn uitermate geschikt voor campagnes met branding- of awarenessdoelstellingen en bieden veel creatieve mogelijkheden. Bekijk hoe de adverteerders in deze top 5 hiervan gebruik hebben gemaakt!

1. Postcode Loterij – Take-over

Adverteerder: Postcode Loterij
Mediabureau: Media Contacts
Creatiefbureau: Media Monks

Zeer opvallende uiting die de aandacht trekt en de website geheel in stijl van de Goede Doelen loterij brengt. Middels gebruiker-interactie start de animatie die vervolgens het gehele scherm overneemt. Deze imposante uiting is het afkijken waard.

Bekijk deze uiting

 

2. Samsung – Take-over

Adverteerder: Samsung
Mediabureau: Starcom
Creatiefbureau: Kong/ Cheil

Deze uiting springt direct in het oog en de animatie leidt je direct naar de call-to-action door middel een zoom effect vanuit de ruimte naar de aarde. De actie van Samsung wordt direct duidelijk wat dit tot een sterke uiting maakt!

Bekijk deze uiting

 

3. Efteling – Take-over

Adverteerder: Efteling
Mediabureau: Bone
Creatiefbureau: Men In Green

Erg fraaie take-over van de Efteling die door de gehele pagina over te nemen de aandacht opeist en vrijwel direct de boodschap duidelijk overbrengt. De animaties en video blijven ook na het sluiten van de uiting de aandacht vasthouden.

Bekijk deze uiting

 

4. Harman Kardon – Video2HalfpageAd

Adverteerder: Harman Kardon
Mediabureau: MEC
Creatiefbureau: Doner

Deze uiting is een effectieve combinatie van video en het grote HalfpageAd display formaat. De video brengt de beautiful/sound slogan van Harman Kardon goed over. De video wordt online vervolgens goed opgevolgd met een call-to-action.

Bekijk deze uiting

 

 

5. BMW – Billboard

Adverteerder: BMW
Mediabureau: Universal Media
Creatiefbureau: Detroit Media

BMW zorgt met de inzet van de Billboard voor een opvallende online campagne. Met een krachtige afbeelding wordt de aandacht getrokken en kan direct in de uiting een video over de auto bekeken worden. De uiting is tevens voorzien van een goede en duidelijke call-to-action.

Bekijk deze uiting

 

De online Campagne Top 5

De Online Campagne Top 5 wordt maandelijks samengesteld door WebAds Interactive Advertising. Bekijk ook het archief van de Top 5 met onderwerpen als Business & Finance, Digitale Dagbladen, Automotive, Telecomaanbieders, Inhakers, Jongeren, Social Media, Consumer Electronics, Travel  en meer. Nog meer inspiratie opdoen? Bekijk ook hier de nieuwe IAB Rising Star formaten.

Heb je zelf een campagne die een plek in een top 5 verdient, of wil je een onderwerp aandragen? Dat kan! Meld de campagne of het onderwerp dan hier, of via Twitter of Facebook snel aan!

Interessant?

Lees dan ook onze andere artikelen over , , , , , , , , , .

Reacties

  1. Wat klopt hier nu eigenlijk niet?

    Is er ooit ergens een website-bezoeker geweest die naar een pagina surft met de gedachte:
    “Waar vind ik zo’n lekkere take-over”? De naam zegt ‘t al…

    Gelukkig is in marketing-land de trend van vandaag, de ‘don’t’ van morgen.
    Want anders is het toch die ene Pedante Marketing-manager geweest die ons laatste restje intuïtie met de grond gelijk maakte toen hij na de eerste watervallen van kritiek (weet u het nog?) even afdroop naar zijn kantoortje en tandenknarsend besloot tot de methode van de lange adem om uiteindelijk trots met velletjes statistieken “die aantonen dat het werkt” te komen aanrennen.

    Want immers, als je mensen er maar lang genoeg mee in hun gezicht wrijft, dan leggen ze zichzelf er op een gegeven moment met een vloek en een zucht bij neer. Je wordt er immers niet vrolijker op als je je maar blijft ergeren aan “een fenomeen dat toch niet meer verdwijnt”.

    …De klant is geen koning… Nooit geweest ook.

  2. Ik adviseer iedere site-eigenaar om dit soort technieken niet op je site toe te staan. Je jaagt je bezoek hiermee de stuipen op het lijf en alle effort die je in de usability van je site gestoken hebt, gooi je in 1x de prullenbak in. In meerdere van dit soort slap-in-your-face reclames hebben die geweldige call-to-action guru’s bovendien het sluitkruisje vakkundig verstopt…

    Adverteerders moeten zich ook afvragen of dit de manier is waarop je je brand wil pluggen. Je kunt ook een paar studenten inhuren die in de metro achter mensen gaat staan en dan kei-hard in de oren schreeuwen: “Je moet naar de Efteling gaan, dat is leuk”. Zet je een filmpje van op YouTube, heb je meteen een hippe guerrillia stunt. Leuk voor de mensen die naar dat filmpje kijken, maar de doelgroep is dan dus niet de mensen in wiens oren geschreeuwd wordt.

Plaats een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn met een * aangegeven.